Під Луганськом знайшли останки мамонта 30-тисячорічної давності (фото)

Під Луганськом знайшли останки мамонта 30-тисячорічної давності (фото)

Фото: awcpictures

Археологи кажуть, що вік знайдених кісток становить від 10 до 30 тисяч років.

Кістка мамонта / Фото: cxid.info
В околицях міста Щастя Луганської області археологи Східноукраїнського університету ім. Володимира Даля знайшли останки мамонта.

Нещодавно місцеві жителі в цьому селищі знайшли кістки якихось гігантських тварин. Але яких саме - вони не знали: тому вирішили проконсультуватися у луганських археологів.

Читайте також: В Росії хлопчик знайшов тушу мамонта з фрагментами шкіри та органів

"Ми знайшли кістки мамонтів, бізонів та великоротого оленя - унікальну палеонтологічну колекцію. Вік кісток - від 10-30 тис. років. Те, що ми виявили - це приголомшливо: не кожен день побачиш кістки мамонта розміром з півстола", - говорить керівник громадської організації "Луганська археологічна спілка" Олексій Бритюк.

За його словами, дану знахідку можна віднести до унікального місцезнаходження палеофауни. Таких місць на території Луганської області дуже мало. Крім того, факт наявності древніх кісток говорить про те, що цілком можливо, що і люди там жили - поруч є палеолітична стоянка.

Зазначимо, до нещодавно виявленого місцезнаходження в Луганській області були лише окремі знахідки, наприклад, знаходили зуби мамонта або його окремі кістки. У цьому ж випадку всі кістки лежали в анатомічному порядку.

Кістка бізона / Фото: cxid.info

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Неймовірні археологічні відкриття
Наступна публікація