Українська Wikipedia посіла друге місце у світі за популярністю

Дата публікації
Перегляди
6058
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українська Wikipedia посіла друге місце у світі за популярністю

Вікіпедія не може платити авторам, але стимулює їх іншими способами

У 2011 році був подоланий рекорд за кількістю активних користувачів, яка перевищила 2 тисячі.

За темпами зростання популярності серед 20-ти найбільш відвідуваних енциклопедій Вікіпедія - українська опинилася на другому місці в світі після китайської.

У грудні 2011 року популярність української Вікіпедії зросла на 50% порівняно з груднем 2010 року і склала 43,5 мільйона переглянутих за місяць сторінок.

У 2011 році було створено 101 тисяч нових статей. За кількістю статей - їх зараз понад 350 тисяч, українська Вікіпедія протягом року перейшла з 16-го на 14-е місце серед 282 Вікіпедій світу.

Також минулого року був подоланий ще один рекорд - число активних користувачів (тих, що протягом місяця зробили хоча б одну правку), вперше перевищила дві тисячі.

"Ці результати були б неможливі без невтомної жертовної праці сотень добровольців, які наповнюють Вікіпедію - світову скарбницю вільних знань української змістом", - зазначив виконавчий директор громадської організації Вікімедіа України Юрій Пероганич.

Правила Вікіпедії не дозволяють платити редакторам, однак Вікімедіа України на пожертвування меценатів стимулює редакторів непрямим способом - організовує краєзнавчі експедиції, конференції для спілкування та обміну досвідом вікіпедистів, проводить конкурси з написання статей на певну тематику.

Нагадаємо, у вівторок, 3 січня, некомерційна організація Фонд Вікімедіа завершила щорічну кампанію зі збору пожертв на розвиток своїх проектів, найбільшим з яких є Вікіпедія. Кампанія 2011-2012 років була визнана найуспішнішою за всю історію - в її ході було зібрано 20 мільйонів доларів.

Читайте також:

"Вікіпедія" зібрала близько 20 млн доларів пожертв

Британські піарники редагували Вікіпедію в інтересах клієнтів

Півмільйона доларів пожертвував Wikipedia співзасновник Google

Wikipedia планує повністю закритися на знак протесту

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6058
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація