Вчені дізналися, звідки міг прилетіти Тунгуський метеорит

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Астрономи Марк Бослоу з Університету Нью-Мексико і Пітер Браун з Університету Онтаріо заявили про те, що Тунгуський метеорит, який впав на Землю у 1908 році, міг бути одним з тіл метеорного потоку Бета-Тауриди.

Про це повідомляє dt.ua з посиланням на Naked science.

"Дослідники відзначають, що у 1908 році наша планета проходила через особливо щільну частину потоку, що збільшувало ймовірність падіння метеорита на Землю. Подібні проходження спостерігаються не кожен рік. Зокрема, у 1975 році, коли спостерігалося одне з них, встановлені на Місяці сейсмометри показали збільшену частоту падіння метеоритів в момент піку Бета-Таурид", - йдеться у публікації.

Фотогалерея Яскраве нічне небо: Reuters показало видовищні фото метеорного дощу Персеїди (24 фото)

За словами вчених, з таким піком наша планета зіткнеться і у 2019 році. Разом з тим, вони зазначають, що не прогнозують зіткнення, подібного Тунгуському, але шанси на попадання метеорита в атмосферу Землі в червні наступного року будуть трохи вищими. На думку дослідників, спостереження за потоком у 2019 році дозволить розкрити таємницю Тунгуського метеорита.

У середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід — вогненна куля з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір — близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

ВідеоВ американському Бостоні продають рідкісний місячний метеорит

Кажуть, це найбільший шматок, який виставляли на аукціон. Важить він 5 з половиною кілограмів, складається із шістьох фрагментів. Продати космічну брилу сподіваються приблизно за півмільйона доларів. Цей місячний метеорит знайшли торік у Мавританії, вважають, що на Землю він впав тисячі років тому.

В американському Бостоні продають рідкісний місячний метеорит

Нагадаємо, що у Мережі з'явилося відео із падінням метеорита в Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції