Учені знайшли сотні нових чорних дір

До таких висновків учені прийшли, змоделювавши скупчення зірок.

Нове дослідження Університету Суррея вказує на кульове скупчення зірок, за якими можуть розміщуватися декілька сотень чорних дір.

Про це повідомляє "Phys.org".

Використовуючи передові комп'ютерні моделювання, команда  Університету Суррея змогла дослідити кульове скупчення зірок, відоме як NGC 6101, завдяки чому був зроблений висновок про існування чорних дір в системі. Ці чорні діри в кілька разів більше, ніж Сонце, і утворюются через гравітаційний колапс масивних зірок в кінці їхнього життя.

"Через свою природу, чорні діри неможливо побачити за допомогою телескопа... Для того, щоб знайти їх, ми дивимося на їх гравітаційний вплив на оточення", - пояснив провідний автор  Університету Суррея Міклош Пеутен. 

Лише нещодавно, в 2013 році, астрофізики виявили окремі чорні діри в кульових скупченнях зірок. Саме ця робота показала, що в NGC 6101 може бути кілька сотень чорних дір.

Співавтор професор Університету Суррея Марк Гилес продовжив: "Наша робота покликана допомогти відповісти на фундаментальні питання, пов'язані з динамікою зірок і чорних дір, а також недавно виявлених гравітаційних хвиль. Вони випускаються, коли дві чорні діри зливаються, і якщо наші тлумачення вірні, ядра деяких кульових скупчень можуть бути там, де має місце злиття чорних дір".

За допомогою комп'ютерного моделювання, команда відтворила кожну окрему зірку і чорну діру в кластері і їх поведінку. Дослідження показали, як розвивалася NGC 6101. 

"Результати показують, що кульові скупчення, як NGC 6101, які завжди вважалися нудними, насправді є найцікавішими, можливо, кожне зі скупчень приховувує сотні чорних дір. Це допоможе нам знайти більше чорних дір в інших кульових скупчення у Всесвіті", - підсумував Пеутен.

Нагадаємо, вчені пояснили походження головного для життя елемента на Землі. До таких висновків учені прийшли, змоделювавши еволюцію небесного тіла.

ВідеоТроє астронавтів повернулися на Землю після піврічного відрядження на орбіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: