Мільярдера Григоришина оголосили у розшук в Росії

Він підозрюється у несплаті податків на сумму понад 600 млн рублів.

Російський мільярдер українського походження Костянтин Григоришин оголошений в Росії у розшук у рамках справи про ухилення від сплати податків на 675 млн рублів.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на слова слідчого Андрія Пономарьова. "Так, оголошений в розшук", - сказав слідчий, додавши, що постанови з собою на руках у нього немає.

Згідно з матеріалами справи, слідство вважає, що Григоришин спільно зі своїм партнером не сплатив податки на суму 674,9 млн рублів. Таким чином, слідство вважає, що бюджету були завдані збитки на зазначену суму.

"Встановлено, що Григоришин був бенефіціарним власником ТОВ ПІК "Созидания" і стовідсотково брав участь в статутному капіталі, контролював всі фінансові операції товариства", - заявив на засіданні слідчий Андрій Пономарьов.

За його словами, Григоришин "залучив до своєї діяльності Богатирьова, якого призначив на посаду гендиректора товариства". "Злочинні дії підтверджуються податковим органом, яким було порушено провадження", - зазначив слідчий.

Російський мільярдер "кинув" Україну на майже 100 мільйонів доларів

Йдеться про Сумський машинобудівельний завод. Один з найбільших машинобудівних комплексів не тільки в Україні, але й в Європі. Скандальному російському бізнесмену Костянтину Григоришину вдалося вибити усіх конкурентів і фактично привласнити завод. Один із акціонерів переконує: за час головування Григоришина було звільнено майже 16 тисяч співробітників.

Згідно з матеріалами справи, підконтрольна компанія Григоришина не платила податок на додану вартість в 2009-2010 роках. ТОВ ПІК "Созидания" згідно з даними з відкритих джерел, займається оптовою торгівлею машинами та іншим обладнанням. У компанії є представництва в Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі і Красноярську.

Російський бізнесмен Григоришин, уродженець Запоріжжя, який володіє активами в Україні, є основним акціонером ПАТ "Сумське НВО імені М.В.Фрунзе", також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів "Запоріжтрансформатор" і енергетичними компаніями в Україні.

За даними Forbеs, Григоришин у 2015 році займав 75 позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком в 1,1 млрд доларів.

Фіскальна служба взялася за підприємство російського олігарха Костянтина Григоришина

Ціна питання - щонайменше сімдесят мільйонів доларів несплачених податків до держбюджету та збитків, яких зазнало Сумське машинобудівне об'єднання імені Фрунзе. Печерський суд Києва надав слідчим доступ до рахунків цієї компанії та рух коштів на них аж у 15 установах за 10 років! ДФС взялася за Сумський завод імені Фрунзе після запиту нардепа Антона Геращенка. У ньому він заявив: коли Костянтин Григоришин заволодів підприємством у Сумах, він почав продавати його продукцію через російських посередників. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: