Державна фіскальна служба взялася за підприємство Григоришина

Російського олігарха звинуватив в ухилянні від сплати податків український депутат Геращенко.

Українські правоохоронці взялися розслідувати справу про несплату податків у розмірі $ 70 мільйонів. У ній фігурує підприємство, що перебуває у власності російського олігарха з українським корінням Костянтина Григоришина.

Так вважає народний депутат і радник голови МВС Антон Геращенко, який надіслав відповідний запит про кримінальне правопорушення до ДФС. У ньому йдеться про те, що "група компаній, які через офшорні прокладки фактично належить та контролюється громадянином Росії К. Григоришиним, вчиняла та продовжує вчиняти певні дії з метою ухиляння від сплати податків та зборів до бюджету України".

Зокрема, Геращенко закидає Григоришину "протиправне заволодіння активами ВАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе", яке є монополістом у виробництві обладнання у нафтогазовому секторі", основними замовниками продукції котрого були російські підприємства "Газпром", "Лукоїл", "Новатек", "Роснефть" та інші. За твердженням українського депутата, олігарх заволодів підприємством через кіпрський "Стремвол Холдинг ЛТД", власником якого є контрольований Григоришиним кіпрський "ЮМС Холдінг Лімітед".

"Отримавши в управління компанію Григоришин створив незаконні схеми, з метою ухиляння від сплати податків та зборів до бюджету України по виведенню коштів українських підприємств до Росії та на рахунки офшорних компаній", - твердить Геращенко і додає, що такі дії відбуваються з 2010 року.

"Крім того, за поставлений товар НВО не отримало від російського ТОВ "Техноимпорт", акціонером якого є також Григоришин, кошти у сумі 120 млн. доларів США", - зазначив депутат ВР.

Геращенко констатував, що державний бюджет недоотримав $ 70 млн податків, а сумське підприємство зазнало прямих збитків на суму понад $ 250 мільйонів.

У прес-службі сумського заводу імені Фрунзе коментувати цю інформацію відмовилися, пославшись на вихідний день. І порадили звертатися за поясненнями не раніше понеділка.

У заяві Геращенка також ідеться про ПАТ "Запоріжтрансформатор". Це підприємство нардеп також відносить до сфери інтересів Григорищенка та заявляє про ухиляння від сплати податків в період 2014-2015 років за поставки продукції до РФ за заниженими цінами.

"Російським компаніям "Спецрегионпоставка" та "Энергомаш(Екатеринбург) - Уралэлектротяжмаш" було продано щонайменше 10 трансформаторів за ціною 1,8-4,4 тис дол. США при ринковій вартості 18 тис дол. США. При декларуванні трансформатора за ціною 1 млн. дол. США та ринкової вартості – 3 млн. дол. США – різниця залишалась за кордоном та не оподатковувалася в Україні, не сплачувалися відповідні митні платежі", - заявив депутат.

Геращенко попросив у фіскальної служби зареєструвати до ЄРДР кримінальне провадження за ознаки злочину, який передбачений ч. 3 ст. 212, ч. 2 205 КК України стосовно незаконної діяльності групи компаній Григоришина.

Як уже повідомлялося, в січні у Сумах на згаданому підприємстві Григоришина відбулися обшукиНачальник головного слідчого управління фінансових розслідувань Вадим Мельник пояснив, що вони пройшли на підставі рішення Шевченківського районного суду. За його словами, кримінальне провадження відкрито на підставі заяви народного депутата України від "Народного фронту" Антона Геращенка.

Нагадаємо, глава МВС Арсен Аваков 19 листопада 2015 року заявив про справи щодо Григоришина. Через місяць він уточнив, що справи не в підслідності МВС та стосуються фінансових порушень Сумського НВО імені Фрунзе і "Укренерго". У січні Аваков попросив розібратися, чи не було на користь бізнесмена Костянтина Григоришина з боку національної компанії "Укренерго" протекціонізму.

Сам Григоришин стверджує, що кримінальні справи проти нього в Україні не відкривалися. Звинувачення Авакова у бізнесмена пояснили "результативною критикою і розкриттям корупційних схем чинного уряду, які веде Григоришин".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: