Нардепи провалили зміни до "закону Савченко"

Також депутати не підтримали пропозицію відправити законопроект на доопрацювання.

Нардепи відмовилися ухвалити проект закону №5259 про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення, який відомий як "закон Савченко". 

Про це інформує Укрінформ.

Законопроект підтримали лише 200 народних депутатів з мінімально необхідних 226. Також депутати не підтримали пропозицію відправити законопроект на доопрацювання.

Законопроект передбачав, що попереднє ув'язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі, крім випадків, передбачених абзацом другим частини п'ятої цієї статті.

Також пропонувалося, що після спливу дванадцяти місяців попереднього ув'язнення строк попереднього ув'язнення, у разі засудження до позбавлення волі, зараховується судом до строку покарання з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

Передбачалось, що у разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув'язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув'язнення за один день позбавлення волі незалежно від тривалості попереднього ув'язнення.

Нагадаємо, юрист-кримінолог Ганна Маляр наголосила, що так званий "закон Савченко" був прийнятий під конкретних людей, а надто під "елітних бандитів" та VIP-злочинців. Водночас, вона наголосила, що новим документом законодавець визнає, що умови тримання невинуватої особи жорсткіші, ніж тих, які судом визнані винними.

Через "закон Савченко" на волю вийдуть засновник відомої будівельної афери "Еліта-центр" Олександр Волконський-Шахов та скандальний  лікар-шахрай Андрій Слюсарчук, відомий як "доктор Пі".

ВідеоЗлочинці користуються законом Савченко, щоб скоріше вийти на волю

Залиште свій коментар