Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада підтримала реформування парламенту від наступного скликання

Законопроекти пов'язані з реформуванням комітетів та їхніх членів.

Верховна Рада України проголосувала за проект закону номер 7550 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради України за принципом д’Ондта".

За відповідне рішення проголосував 241 народний депутат.

Законопроект передбачає зміну порядку розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів Верховної Ради України. 

"За принципом д’Ондта зазначені посади розподіляються між депутатськими фракціями послідовно, одна за іншою. Чергову у зазначеній послідовності посаду отримує та депутатська фракція, яка має найбільшу квоту (визначену з точністю до сотих), що обчислюється за формулою К = Ф : (П+1), де Ф - загальна кількість членів депутатської фракції, а П - кількість посад, отриманих депутатською фракцією до цього кроку", - йдеться у поясненні.

Після того, як член фракції отримав посаду, квоти для фракції перераховуються відповідно до кількості отриманих цією політичною силою посад. Після погодження фракцією заяви про обрання депутата на посаду у комітеті вона передається до Верховної Ради.

Також депутати проголосували за законопроект номер 6256 "Про комітети Верховної Ради України" та "Про центральні органи виконавчої влади" щодо оптимізації роботи комітетів Верховної Ради України та співвідношення предметів їх відання із сферами діяльності міністерств". Він передбачає створення після виборів до парламенту 20 комітетів, які займатимуться тією ж діяльністю, що й міністерства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції