У США сенатори виступили проти повернення РФ до G7

У США сенатори виступили проти повернення РФ до G7

Фото: Associated Press

Американські сенатори наполягають на правильності виключення РФ з "Великої сімки".

Сенатори-демократи Боб Менендез, Чак Шумер, Джек Рід і Марк Ворнер надіслали презилденту США Дональду Трампу листа, в якому висловлюють свою незгоду із можливим поверненням Володимира Путіна та Росії до "Великої сімки".

Про це 27 серпня пише "Голос Америки".

Сенатори наполягають, що рішення виключити Росію із Великої вісімки після вторгнення та незаконної анексії Криму, було правильним. На їхню думку, Росія зараз не може стати членом Великої сімки як з політичних, так і з економічних причин.

Вони також вказали на те, що Росія продовжує демонструвати неповагу до міжнародних норм та верховенства права, як то втручання в американські вибори, хімічна атака на британській землі, окупація грузинської території, підтримка режимам Мадуро та Ассада, а також - переслідування меншин та політичних опонентів в середині Росії.

"Повернення членства путінській Росії у Великій сімці йде всупереч нашим цінностям та є відмовою Сполучених Штатів від своїх обов’язків як провідної демократії світу", – йдеться в листі.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп висловив думку, що РФ повинна бути представлена серед найвпливовіших країн світу. Ця заява пролунала напередодні чергового саміту лідерів Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Канади, США та Японії, котрий має відбутися 24-26 серпня у Франції. Також повідомлялося, що американський та французький лідери домовилися запросити РФ на саміт 2020 року. Натомість державний секретар Сполучених Штатів Рекс Тіллерсон запевнив, що РФ не повернеться до G7 доки не припинить агресію проти України і не відновить її суверенітет.

Президенти США та Франції телефоном домовилися запросити Росію до наступного саміту G7

Президенти США та Франції телефоном домовилися запросити Росію до наступного саміту G7

Повʼязані теми:

Наступна публікація