Міжнародний день шахів: історія свята та найцікавіші факти про гру (відео)

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міжнародний день шахів: історія свята та найцікавіші факти про гру (відео)

Focus.ua

Розповідаємо про винахід, якому вже півтори тисячі років.

20 липня в усьому світі святкують Міжнародний день шахів.

Це свято було започатковане в 1966 році з ініціативи Всесвітньої шахової федерації (ФІДЕ), яка була заснована 20 липня 1924 року в Парижі. Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання.

Про історію гри, найцікавіші факти і чому ж нещодавно шахами замарив весь світ, розповідають в програмі "Сніданок з 1+1".

Війна без кровопролиття - так між собою гру в шахи називали прадавні можновладці. І дуже поважали таку розвагу, адже могли провести інтелектуальну битву без жертв. Батьківщиною шахів вважають Індію. Виникли вони приблизно в п'ятому столітті - від гри чатуранґа. Тоді гравців було четверо, а хід фігури визначався киданням гральної кістки.

Згодом розвага перетворилась на гру для двох гравців та дісталася Персії, де й отримала сучасну назву. Шах і мат у перекладі з перської означає - “монарх помер”.

У Середньовіччі завдяки торгівлі шахи потрапили до Європи. Уміння грати в цю гру уже тоді вважали хорошим тоном. Історики згадують, що перші шахові партії були дуже тривалими і суперники могли навіть заснути під час гри. Тому у середині XIX століття на міжнародних турнірах запровадили контроль часу у вигляді піскового годинника.

Науковці довели - шахи активізують обидві півкулі мозку. А отже - покращують память, креативність, концентрацію і критичне мислення - і це неповний перелік всіх переваг. Ба більше - цю гру навіть рекомендують у боротьбі з хворобою Альцгеймера.

Наразі шахи переживають справжній вибух популярності. Все завдяки - американському серіалу “Хід Королеви”, який вийшов в 2020 році. Драматична історія про сироту Бет Хармон, яка завоювала шаховий світ -  зачепила мільйони глядачів. А отже - і підігріла цікавість до шахів. Тільки до найбільшого у світі сайту шахів - доєдналось в 7 разів більше людей! А продажі шахів в США - підскочили на 80%.

День шахів: історія свята та цікаві факти про гру

День шахів: історія свята та цікаві факти про гру
Наступна публікація