Ходорковський: Росія близька до національного самогубства

Михайло Ходорковський передрік Росії революцію і закликав нарешті визнати, що РФ - не імперська держава.

Найзнаменитіший російський в'язень, екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський переконаний, що спроби зберегти імперію замість побудови правової держави обійдуться Росії дуже дорого. Він прогнозує, що в країні врешті-решт відбудеться революція.

За його словами, настав час визнати, що РФ - не імперія, а національна держава.

"Росія цілком готова стати національним правовою державою європейського типу. Головне тут - культура. У Росії більше 80% населення відносять себе до російської культури", - заявив Ходорковський, відповідаючи на запитання читачів сайту радіостанції "Эхо Москвы".

"Ми дуже близькі до національного самогубства. Спроби зберегти імперію замість побудови національного правової держави обійшлися нам дуже дорого", - додав Ходорковський.

"Нам потрібно закликати до Росії всіх бажаючих, хто ідентифікує себе з російською культурою. Для цього необхідно змінити середовище, перейти до європейської , плюралістичної політичної моделі з поділом влади і впливовою опозицією", - пояснив він.

На думку Ходорковського, врешті-решт в Росії відбудеться революція.

"Боюся, що на країну чекає тривалий застій, політична криза і революційна (дуже сподіваюся, що безкровна) зміна влади", - сказав він.

Також екс-глава ЮКОСа відповів на питання про те, як би він пояснив дитині, хто він такий.

"Ходорковський - той хлопець, який сказав президенту, що ми всі живемо неправильно - і він сам, і президент, і це треба змінювати. А президент не хотів, щоб так говорили, і, тим більше, - щось змінювали. Тому Ходорковський у в'язниці, а у нас - стабільність і нічого не змінилося", - сказав бізнесмен.

Раніше Михайло Ходорковський вже висловлювався про революцію в Росії. В інтерв'ю західним ЗМІ в червні 2011 року він казав, що Росія може піти шляхом арабських держав (у низці яких відбулася революція), якщо влада не почне ліберальні реформи.

Минулого місяця минуло рівно вісім років, як Михайло Ходорковський перебуває за ґратами. Зараз він перебуває в колонії карельського міста Сегежа, де відбуває термін у другій справі.

Читайте також:

Ходорковський відсидів вісім років

На зоні Ходорковського відправили кочегарити і ремонтувати труби

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

По Москві під імперськими прапорами пройшли 7 тисяч націоналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: