Китай побудував потужну систему ППО у спірному морі на противагу США. Інфографіка

Китай побудував потужну систему ППО у спірному морі на противагу США. Інфографіка

Китайський військовий корабель в Південно-Китайському морі біля берегів В'єтнаму, який також вважає море своїм. / Фото: Reuters

Китай і США посилюють військове протистояння в Південно-Китайському морі.

Китай завершив будівництво системи ППО на штучних островах в Південно-Китайському морі, яке є спірною територією відразу для декількох країн.

На острові Вуді з'явилися винищувачі-перехоплювачі і як мінімум вісім батарей комплексів ППО дальньої дії. На рифі Квартерон виник "радарне місто", де, крім усього іншого, розташований величезний високочастотний радар, здатний виявляти літаки "стелс" на відстані до трьох тисяч кілометрів, передає Новое время.

Таким чином, Китай намагається заявити про свої права на Південно-Китайське море, яке вважає своїми винятковими водами. США, у свою чергу, наполягають на тому, що води – міжнародні, тому відкриті для всіх.

Через розбіжності між двома державами в Південно-Китайському морі посилюється військова присутність Китаю та США, яка може перерости у військовий конфлікт, незважаючи на запевнення лідерів країн про прихильність до дипломатичного рішення питання.

На інфографіці показано радарні установки Китаю в ЮКМ і зона їхньої дії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація