Німці хочуть бачити канцлером Шульца, а не Меркель — опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Шульц переміг би, якби голосування за канцлера було прямим.

Мартін Шульц, кандидат в канцлери Німеччини від соціал-демократів з легкістю переміг би на федеральних виборах у країні у вересні 2017, набравши 49% голосів у разі прямого голосування. 

Натомість чинний канцлер Німеччини Ангела Меркель набрала б 38% голосів виборців, показало опитування. Про це повідомляє Reuters. 

Однак, насправді федерального канцлера Німеччини обирають непрямим голосуванням — його обирає бундестаг (парламент Німеччини), який, своєю чергою, і обирають виборці.

Між іншим, наприкінці січня Меркель випереджала Шульца, як показало опитування Forschungsgruppe Wahlen для ZDF. Тоді Меркель отримала б 44% голосів, а Шульц — 40%.

Опитування на початку лютого показало, що вперше від 2010 року партія соціал-демократів обігнала блок ХДС/ХСС канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Як відомо, вибори до Бундестагу в Німеччині відбудуться 24 вересня 2017 року.

Мартін Шульц 22 роки представляв німецьких соціал-демократів у Європарламенті, останні п'ять років він був президентом цього органу. Наприкінці минулого року він заявив, що подає у відставку, щоб повернутися у німецьку політику. При цьому Шульц заявляв, що не збирається змагатися з Ангелою Меркель за посаду канцлера Німеччини. 

Замість Шульца президентом Європарламенту став італієць Антоніо Таяні.

Соціал-демократи перебувають у коаліції із Християнсько-демократичним Союзом, який очолює Ангела Меркель. Канцлерка Німеччини вже заявила, що балотуватиметься на четвертий термін. 

Водночас ЗМІ повідомляють, що у Німеччині готуються до кібератак з боку Росії під час виборів.

Відео Російські хакери хочуть підірвати стабільність у Німеччині

Залиште свій коментар

Вибір редакції