Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ООН звинуватила Дамаск в хімічній атаці в Хан-Шейхуні

Смертельна атака сталася 4 квітня.

Комісія ООН з розслідування ситуації у Сирії звинуватила Дамаск в хімічній атаці в Хан-Шейхуні.

Про це йдеться у звіті комісії.

"Урядові сили продовжували цілеспрямовано робити мішенями цивільних осіб, в тому числі шляхом використання хімічної зброї проти цивільних осіб в районах, що перебували під контролем опозиції. В рамках повітряної кампанії в північній частині Хами і південного Ідліба 4 квітня сирійські військово-повітряні сили використовували зарин в Хан-Шейхун, убивши понад 80 осіб, більшість з яких були жінками і дітьми", - йдеться у документі.

Хіматака також призначалася для медичних установ у цьому районі, що призвело до серйозного ослаблення їхньої здатності надавати допомогу жертвам хіматаки зарином і, як наслідок, збільшення числа жертв серед цивільного населення.

Під час хіматак сирійські війська використовували хлор.

"Ці напади є явними порушеннями міжнародного гуманітарного права і Конвенції про хімічну зброю", - наголосили в ООН.

Нагадаємо, 4 квітня у містечку Хан-Шейхун сталася хімічна атака, у результаті якої загинули і отримали поранення сотні невинних сирійців, в тому числі жінки і діти.  6 квітня у Сирії сталася друга потужна хімічна атака, цього разу постраждало місто Латамінах. За попередньою інформацією, загинуло троє осіб, 25 - отримали поранення.

12 квітня у Сирії сталася нова хімічна атака, цього разу потерпало місто Карфзіта на півночі країни. Німецький журналіст оприлюднив фото, на яких видно, як один із сирійських вертольотів Мі-8 скидає бомбу. 

ВідеоРозвідка США перехопила розмови сирійських військових, які готували хімічний напад

Залиште свій коментар

Вибір редакції