Поліція Сербії заявила, що на президента Вучича готували замах

Поліція Сербії заявила, що на президента Вучича готували замах

Associated Press

Силовикам вдалося запобігти замаху на президента.

Сербська поліція заявила, що місцева мафія готувала замах на президента Олександра Вучича.

Про це в ефірі телеканалу Pink заявив начальник управління кримінальної міліції Богдан Пушич.

За його словами, замах на президента країни міг відбутися у Белграді 27 січня під час відкриття пам'ятника засновнику середньовічної сербської держави Стефану Немані. Правоохоронні органи заздалегідь отримали інформацію про можливий напад, а тому посилили заходи безпеки. Зокрема, до церемонії залучили понад 850 спецназівців.

Зазначається, що 4 лютого силовики затримали 17 учасників організованої злочинної групи. За даними сербської поліції, її очолює кримінальний авторитет Велько Белівук. Зловмисники маскувалися як група футбольних вболівальників футболу, яка була заснована ще у 1970-х роках. Саме тому арешти та обшуки відбувалися на стадіонах "Партизан" та "Райко Мітіч". За даними сербського МВС, у квартирах затриманих поліція знайшла дві снайперські гвинтівки.

Своєю чергою, міністр Олександр Вулін повідомив, що силовики виявили щонайменше два місця тренувань снайперів, які працювали на банду. Крім того, за його словами, служби безпеки виявили незаконне прослуховування президента Вучич.

Затриманих звинувачують у вбивствах, викраденнях людей, вимаганнях та незаконному обігу наркотиків. Утім, точної інформації про їхню призетність до замаху на Олександра Вучича, немає. Правоохоронні органи ведуть розслідування. 

Слід зауважити, що жовтні 2020 року Вучич оголосив війну мафії у спеціальному зверненні до нації. Тоді він заявив, що злочинність не зможе перемогти державу.

Як повідомлялося, італійська поліція під час спецоперації проти великого мафіозного клану Ндрангета затримала 49 осіб у семи містах у всій країні. Серед затриманих — мер калабрійського міста Росарно Джузеппе Іда. Його відправили під домашній арешт. Правоохоронці вважають, що він був обраний у 2016 році за підтримки місцевого клану Пізано. Зазначається, що затриманих звинувачують у низці злочинів мафії, включаючи торгівлю наркотиками, замах на вбивство, лихварство, незаконне зберігання зброї і підкуп голосів.

В Італії почався найбільший за останні понад 40 років суд над мафією

В Італії почався найбільший за останні понад 40 років суд над мафією
Наступна публікація