Убивство 5-х македонців обернулося безладами у Скоп'є

Дата публікації
Перегляди
1706
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Убивство 5-х македонців обернулося безладами у Скоп'є

У Македонії неспокійно через албанців / Фото: Обозреватель

Великдень у Македонії пройшов під знаком зростання міжетнічної напруги.

Численні зіткнення молодих людей із поліцією відбулися в понеділок через вбивство п'ятьох чоловіків у столиці Македонії, місті Скоп'є.

Наприкінці минулого тижня поліцейські виявили тіла п'ятьох чоловіків македонської національності на березі Смілковського озера, на північ від Скоп'є.

Вбивство було скоєне з вогнепальної зброї, і, за даними поліції, у ньому брали участь декілька осіб. Оскільки злочин було скоєно напередодні православної Пасхи, у громадській думці склалося уявлення, що вбивці були албанцями. Причому слідчі органи поки що не дають інформації про мотиви злочину.

У понеділок близько тисячі молодих людей провели у Скоп'є несанкціоновану ходу по центру міста, яка була організована через соціальні мережі.

Учасники акції пройшли маршем через міст Гоце Делечева, а потім вийшли з Кам'яного мосту до Македонської площі, де розташована будівля парламенту. Присутні скандували перед законодавчими зборами націоналістичні та антиалбанські гасла.

Після цього спецпідрозділи поліції почали припинення акції протесту. Протестувальники закидали правоохоронців камінням та різними підручними предметами.

З березня у Македонії не припиняються зіткнення між албанцями та македонцями.

Історія міжетнічного протистояння у країні налічує багато років. У 2001 році стався збройний конфлікт за участю албанської Національної визвольної армії та регулярної армії Македонії. Внаслідок конфлікту загинули, за різними оцінками, більше 70 македонських військовослужбовців і від 700 до 800 албанців, як бойовиків, так і мирних жителів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1706
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація