В Росії затримали половину учасників мітингу

В Росії затримали половину учасників мітингу

За різними даними було затримано від 20 до 70 осіб / Фото: Lenta.ru

Акції опозиції на підтримку свободи зібрань відбулися в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді та Чебоксарах.

Близько 60 осіб було затримано ввечері в суботу, 31 грудня, за спробу проведення несанкціонованої акції на Тріумфальній площі в Москві.

Про це повідомили у прес-службі ГУ МВС Росії по Москві.

"В цілому на Тріумфальній площі ввечері в суботу зібралися близько 200 осіб, а також близько ста журналістів і блогерів", - сказали в прес-службі.

По іншим оцінкам на площі зібралося близько 150 прихильників "Стратегії-31".

Акція почалася приблизно о 18:00 і тривала близько півтори години. Поліція, як і обіцяла заздалегідь, припинила її проведення, витіснивши присутніх на сусідні вулиці, а також затримавши кілька десятків опозиціонерів.

ЗМІ називають число затриманих від 20 до 30 осіб. Представник опозиційної "Іншої Росії" Олександр Аверін заявив про 70 затриманих.

Крім того, близько десяти осіб було затримано за участь у несанкціонованому мітингу біля Гостиного двору в Санкт-Петербурзі в суботу.

Про це повідомив офіційний представник головного управління МВС по Санкт-Петербургу і Ленінградській області.

Несанкціонований мітинг опозиції також відбувся в суботу в Нижньому Новгороді на площі Свободи.

На ньому один з активістів "Стратегії 31" Борис Нємцов заявив про свою можливу участь у виборах губернатора Нижегородської області у разі повернення до виборності голів регіонів.

У нижегородському мітингу взяли участь 50-60 осіб. Акція пройшла спокійно. За присутніми спостерігали поліцейські, які не заважали проведенню акції, однак попередили опозиціонерів, що їхній мітинг є незаконним.

Нанагаємо, опозиційні рухи кожен місяць 31-го числа намагаються провести мітинг на Тріумфальній площі на підтримку 31-ї статті Конституції ("Громадяни Російської Федерації мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги і демонстрації, ходи і пікетування").

Однак московська влада не дає дозволу на проведення цих акцій на Тріумфальній площі і пропонує інші місця, з чим учасники "Стратегії-31" не погоджуються.

Читайте також:

У Москві хапають опозиціонерів із вітаннями з Новим роком

Соціологи склали портрет типового учасника мітингу в Москві

Мітинг опозиції в Москві зібрав майже 100 тисяч людей

Повʼязані теми:

Наступна публікація