У Дніпрі на розкопках знайшли поховання мецената Олександра Поля

У Дніпрі на розкопках знайшли поховання мецената Олександра Поля

Всього експедиція археологів знайшла 6 могильних поховань та 15 склепів.

В процесі розкопок було знайдено поховання почесного громадянина міста, підприємця й мецената Олександра Поля. Інформацію про те, що це саме Поль, підтвердили дані антропологічної експертизи.

Про це повідомляє КП "Етнографічні парки Дніпра".

Археологічна експедиція НАН України працювала в Дніпрі чотири місяці. Раніше в будівлі мерії Дніпра розгорнули виставку артефактів, знайдених під час розкопок Лазарівської церкви у парку. Там, зокрема, представили речі церковного вжитку, монети, натільні хрестики, кахлі, знайдені на місці храму.

Узимку нинішнього року мерія й історики повідомили, що встановили ймовірне місце розташування загубленої могили Олександра Поля – відомого громадського й культурного діяча, підприємця XIX сторіччя, першого почесного громадянина міста. За радянських часів його імені не згадували: Поль як поміщик-підприємець був напівзабутий, а місце його поховання втрачене.

Олександр Поль (1832–1890) – український дослідник-археолог, краєзнавець, підприємець, меценат, активний громадський діяч, 15 років віддав детальному вивченню залізних руд Кривого Рогу і доведенню їхнього промислового значення.

Міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що прах Поля найімовірніше перепоховають на тому ж місці, в Севастопольському парку.

Нагадуємо, що місто Дніпро святкує свій 244-й день народження

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів