У петербурзькому метро звучатимуть цитати з Достоєвського

У петербурзькому метро звучатимуть цитати з Достоєвського

Вестибюль станції метро "Достоєвська" у Москві / Фото: Docent

Мешканці Санкт-Петербурга два дні їздитимуть в метро під цитати з творів Достоєвського. Акція приурочена до Дня відомого письменника.

У петербурзькому метрополітені два дні будуть звучати цитати з творів Достоєвського. Ця акція приурочена до Дня Достоєвського, який відтепер буде відзначатися в Петербурзі в першу суботу липня.

"Співчуття є найголовнішим і, можливо, єдиним законом буття всього людства". "Людина є таємницею. Її треба розгадати, і якщо будеш її розгадувати все життя, то не кажи, що втратив час; я займаюся цією таємницею, бо хочу бути людиною".

Ці та інші думки Федора Михайловича Достоєвського і героїв його творів пасажири петербурзького метрополітену почують 2 і 3 липня. Слова письменника озвучить голова Комітету з культури Антон Губанков.

Спільну акцію проводить Комітет з культури і Міський центр розміщення реклами. Раніше, в дні, коли відзначалося 150-річчя Антона Чехова, в петербурзькому метро звучали цитати цього автора, також записані Антоном Губанковим.

"Чесно кажучи, не знаю, як пасажири поставляться до того, що в спекотний липневий день почують в метро слова про страждання і смирення. Але ми все-таки ризикнули: обрали найбільш відомі цитати Достоєвського про вічне - з "Щоденника письменника", "Ідіота", листів до брата", - розповів Антон Губанков.

Зазначимо, що нову станцію метро в Москві "Достоєвська" почала називати "станцією самовбивць" ще до відкриття. Причина - депресивне оформлення. Хол станції прикрашають мозаїчні картини із сюжетів творів класика. У багатьох сюжетах присутня тема насильства і смерті. Розкольников замахується сокирою на Лізавету, стара лихварка лежить поряд вже мертва. На іншій картині зображена сцена самогубства героя роману "Злочин і кара" Свідрігайлова.

Читайте також:

Британські корови дають більше молока під комедії Шекспіра

У московському метро побудували "станцію самовбивць"

Письменника звинуватили в шпигунстві за Нобелівським лауреатом

Повʼязані теми:

Наступна публікація