Письменника звинуватили в шпигунстві за Нобелівським лауреатом

Румунський письменник доносив спецслужбам на свою колегу по перу.

Румунські спецслужби почали стежити за письменницею Гертою Мюллер, лауреатом Нобелівської премії з літератури 2009 року, після доносу її колеги, поета і журналіста Франца Томаса Шляйха. Про це йдеться у випуску передачі Report Mainz, німецького політичного тележурналу компанії ARD, від 11 січня. Журналістське розслідування підтверджено документами і показаннями свідків.

За даними журналістів, Шляйх повідомив румунській політичній поліції Секурітате, що в першій книзі Мюллер Niederungen ( "Низини", перше цензуроване видання - 1982) проявилися "антидержавні настрої" автора. Потім в 1980-х Шляйх шпигував за Мюллер для Секурітате, користуючись при цьому таємним іменем Войко (Voicu). Сама Мюллер підтвердила, що Войко і Шляйх - одна особа.

Журналістам стало відомо, що, навіть після того, як Шляйх емігрував до Західної Німеччини, він продовжував співпрацювати з Секурітате і повертався на деякий час до Румунії, де знову доносив спецслужбам. При цьому сам колишній сексот заявив Report Mainz, що був жертвою режиму Чаушеску, і відмовився відповідати на звинувачення.

Мюллер пише німецькою мовою; в 1987 році вона переїхала з Румунії до ФРН, зараз живе в Берліні. Багато її книг присвячені темам життя в умовах диктатури.

Читайте також:

Ден Браун напише фантастику з українським колоритом

Головним інтелектуалом Росії визнали Віктора Пєлєвіна

За півроку СБУ упіймала сім іноземних дипломатів-шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: