Випадково знайдений римський шолом продали за 3,6 мільйона доларів

Випадково знайдений римський шолом продали за 3,6 мільйона доларів

Знайдений у Великобританії археологом-любителем римський шолом продали за 3,6 мільйона доларів.

Давньоримський шолом, знайдений британським археологом-аматором, проданий на аукціоні Christie's 7 жовтня за 3,6 мільйона доларів (2,3 мільйона фунтів стерлінгів). Підсумкова ціна виявилася у вісім разів більшою за суму, в яку шолом оцінили перед торгами.

Добре збережений бронзовий шолом датують кінцем I - початком II століття нашої ери. Він був знайдений у травні 2010 року: його виявив за допомогою металошукача археолог-аматор із Камбрії, який побажав залишитися неназваним. Фахівці припускають, що шолом з маскою в грецькому стилі, що закриває все обличчя, використовувався не в боях, а швидше у церемоніальних цілях і на змаганнях.

На момент знахідки шолом складався з 67 фрагментів - 33 великих і 34 дрібних. Його виставили на аукціон тільки після реставрації. Музей, розташований в місті Карлайл неподалік від місця знахідки, збирав кошти на купівлю шолома, щоб уникнути його продажу за кордон, проте не зумів одержати достатньої суми, незважаючи на державне фінансування у розмірі мільйона фунтів стерлінгів.

Ім'я покупця не повідомляється, відомо лише, що він не був присутній на торгах особисто, а брав участь в них по телефону. Всього в торгах брали участь шестеро потенційних покупців: двоє особисто, троє по телефону і один через інтернет.

Раніше на території Великобританії було знайдено всього два настільки ж добре збережених римських шолома. Один, виявлений в 1796 році, зберігається в Британському музеї в Лондоні, а другий, знайдений на початку XX століття, можна побачити в Единбурзькому музеї.

Читайте також:

Американська дослідниця розвінчала міф про красу Нефертіті

У Єгипті знайшли унікальну похоронну камеру

Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

Вчені розкрили загадку смерті Клеопатри

Повʼязані теми:

Наступна публікація