Археологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

Дві висічені в камені гробниці, що добре збереглися, вік яких перевищує 4 тисячі років, виявила єгипетська археологічна місія, що працює в некрополі Саккара біля Каїра.

Під час розкопок в некрополі Саккара біля Каїра археологи виявили дві висічені в камені і прикрашені фресками гробниці, що належали високопоставленим сановникам (батьку і синові) при фараонах Шостої династії (2374-2191 роки до нашої ери).

Гробниця батька, що носив ім'я Шендва, має удавані двері, прикрашені яскравими кольоровими фресками, що добре збереглися, змальовують "власника" гробниці по дорозі в Царство мертвих. Поховання сановника було виявлене вченими безпосередньо під удаваними дверима на глибині 20 метрів під землею. Дерев'яний саркофаг і мумія покійного у вологому грунті не збереглися.

За словами глави Вищої ради у справах старовини Захі Хаваса, в гробниці були виявлені вироби з вапняку, у тому числі посуд для підношень богам, виконані у формі качок, в яких досі лежать кістки принесених в жертву птахів, а також 30-сантиметровий вапняковий обеліск - символ поклоніння древніх єгиптян богові Сонця - Ра.

Поряд з гробницею Шендви археологи виявили гробницю його сина, що носив ім'я Хонсу. Ця гробниця також прикрашена фресками і удаваними дверима. Згідно розшифрованим вченими написам на стінах гробниці, син успадкував всі титули батька і за життя також займав багаточисельні високопоставлені пости при одному з фараонів Шостої династії.

За словами Хаваса, несподіваним для вчених виявився той факт, що гробниці Шендви і Хонсу не були виявлені і розграбовані мародерами, що активно діяли в Саккарі в різні історичні епохи.

Відкриті археологами недалеко від знаменитої ступінчастої піраміди Джосера в Саккарі гробниці можна вважати найбільш видатними пам'ятниками епохи Стародавнього Царства (приблизно 2707-2150 років до нашої ери) в історії Єгипту, знайденими за останні десятиліття.

Читайте також:

У Єгипті розкопали 57 стародавніх гробниць

У Єгипті знайшли відразу 14 гробниць, які датуються III століттям до н.е.

Археологи знайшли в Єгипті двері в царство мертвих

Вчені розгадали таємницю фараона Тутанхамона

ВідеоАрхеологи знайшли в Єгипті гробниці віком більше 4 тисяч років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: