300 соціалістів кинули Мороза заради "Справедливості"

Соцпартія розкололася. Новим лідером колишніх соціалістів незабаром стане екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

У суботу, 4 квітня, близько 300 представників Соціалістичної партії оголосили про свій вихід з СПУ і вступ до ідеологічно близької партії "Справедливість".

Цю партію зараз очолює Іван Чиж, але незабаром її лідером має стати екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

За підсумками суботньої конференції політиків, які залишили СПУ, була ухвалена резолюція "Соціалісти за оновлення". В ній пролунав заклик до всіх лівих партій України виступити "єдиною силою" на президентських і парламентських виборах.

Крім того, було запропоновано невідкладно створити міжпартійну робочу групу, яка би "підготувала теоретичну основу, платформу єднання лівих і лівоцентристських сил". На конференції були присутні представники інших політичних сил, зокрема Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко, "Союзу лівих сил" Василя Волги, "Соціалістичної України" Володимира Гошовського та "Справедливості" Івана Чижа.

Крім ухвалення резолюції, колишні соціалісти виступили з жорсткою критикою Олександра Мороза та інших лідерів СПУ. Зокрема, колишній міністр із питань АПК Олександр Баранівський звинуватив Мороза та екс-міністра транспорту Миколу Рудьковського в "остаточній приватизації партії", самостійному розпорядженні її фінансами та дискредитації СПУ в цілому.

Одночасно з конференцією "Соціалісти за оновлення" у Києві відбулося засідання політради Соцпартії. На ньому було ухвалено рішення про виведення зі складу політради СПУ двох її членів - колишнього першого секретаря миколаївського обкому партії Сергія Чмиря та лідера партії "Справедливість" Чижа.

Нагадаємо, в середині березня екс-голову Міносвіти Ніколаєнка та екс-міністр з питань АПК Баранівського виключили з СПУ.

Рішення про виключення пояснювалося тим, що дії цих політиків "несумісні з програмою та статутом партії", а також їхньою критикою на адресу партійного керівництва.

Втім, Ніколаєнко поновився в партії, використавши для цього рішення однієї з парторганізацій СПУ в Херсонській області.

Читайте також:

Ніколаєнка обрали головою херсонских соціалістів

Всупереч Морозу екс-міністр освіти поновився в Соцпартії

Ніколаєнка та Баранівського вигнали з СПУ за опозицію Морозу

Мороз вимагає відставки Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: