32-га річниця трагедії на ЧАЕС. Мертва Прип'ять посеред ночі ожила вогнями свічок

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
32-га річниця трагедії на ЧАЕС. Мертва Прип'ять посеред ночі ожила вогнями свічок

УНІАН

Свічки запалили рівно о 01:24 ночі, коли стався вибух.

Прип'ять ожила. У місті-привиді сьогодні, 26 квітня, вночі запалали свічки. Опівночі на центральній площі Прип'яті зібрались колишні жителі міста та працівники зони відчуження.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Рівно о 01:24 - саме тоді, 32 роки тому, стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції - люди запалили 32 свічки. Вони символізують час, що минув від моменту трагедії. Одразу після - понад сотня лампадок засвітилися й у вікнах будівель навколо площі, зокрема у готелі, палаці культури та у кількох колишніх житлових будинках.

Організатори акції кажуть, що таким чином змогли на мить "оживити" місто, до якого вже навряд чи колись повернеться життя.

"Уперше в Прип'яті подібне відбувається у ніч аварії. Місто також оживає і воно з нами. Я пам'ятаю це місто живим. Тут минула краща частина мого дитинства. Тут воно і закінчилося", - каже організатор акції Олександр Сирота.

Тим часом президент України Петро Порошенко зазначив, що Чорнобильська зона повинна стати територією змін.

"Україна і весь світ ніколи не забудуть жахливу подію 26 квітня 1986 року. Чорнобиль назавжди залишиться незагоєною раною на серці країни, на серцях мільйонів людей… І сьогодні ми маємо не лише зробити все, аби ця трагедія ніколи не повторилася. Ми маємо винести урок з тих подій. Сучасна Чорнобильська зона має стати місцем нових прогресивних технологій, територією змін", - ідеться на сторінці Порошенка у Facebook.

Оживити "мертве" місто: на центральній площі Прип'яті влаштували акцію пам'яті

Оживити "мертве" місто: на центральній площі Прип'яті влаштували акцію пам'яті

 

Наступна публікація