Київським "беркутівцям" соромно за колег і вони прагнуть повернути довіру

Київським "беркутівцям" соромно за колег і вони прагнуть повернути довіру

Наразі бійці виконують обов'язки патрульних.

Бійці колишнього спецпідрозділу "Беркут" - ті, хто після подій на Майдані, не втік, не звільнився і пройшов психологічну і професійну перевірку МВС - повертаються на службу. Спецпризначенці колишнього елітного спецпідрозділу тепер охороняють громадський порядок на вулицях, повідомляє ТСН.19:30.

Колишній "беркутівець" Віталій розповів, що віддав спецпідрозділу 17 років життя і жалкувати навіть не думає. Служив чоловік віддано, а за інших обставин та подій - продовжив би.

Відео "Беркутівці" повертаються на службу і прагнуть повернути довіру українців

"Звичайно, переживав, що такого підрозділу вже більш немає. А що робити", - говорить чоловік.

Колишнього бійця і всієї його другої роти, що базувалася у Боярці на Київщині, на Майдані не було. Вони охороняли Межигір'я, бо такий був наказ.

Не на камеру бійці зізнаються, що не раз дякували долі за те, що наказ йти на Майдан їхню роту оминув.

Один з колишніх керівників другої роти Беркуту Роман Мельник не приховує, що попри те, що не брали участі в боях, продовжили службу не всі. Відсотків з 30 уже колишніх і колег, і друзів або самі звільнилися, або не пройшли організованого МВС випробування.

"Приїжджали психологи, приїжджали представники громадських формувань. Люстрували, задавали питання, провокаційні питання задавали для особового складу. Ті, хто лишився, були морально стійкі, підготовлені до служби. Ті, хто прийшов захищати життя і здоров'я громадян", - заявив Мельник.

Після ліквідації "Беркуту" ті, кому повірили і повернули на службу, усе ж лишилися з частинкою "спец". Відмінність полягає в тому, що раніше були міліціонери полку особливого призначення "Беркут", а відтепер – міліціонери спеціального полку міліції.

Один з керівників боярської міліції пояснив, що втрачати професіоналів нині щонайменше не правильно. А попри заплямовану репутацію "Беркуту" усе ж лишилось чимало тих, хто з власних переконань і за збігом обставин не заплямував честі.

"По-перше правова підготовка, по-друге, фізична підготовка, по-третє, тактична підготовка. Дуже на високому рівні. Цього не забереш у них. Це професіонали своєї справи", - заявив чоловік.

Нині друга рота як і колишні "беркутівці" з інших областей по суті виконують обов'язки патрульних. Доля чи ні, однак вулиці охороняють тепер спільно з місцевими дружинниками та самообороною.

"Ми думаємо може після цієї революції і буде довіра до міліції. Дай Бог", - кажуть бійці.

Раніше міністр МВС Арсен Аваков заявив, що "беркутівці" розстріляли на Інститутській 17 мітингувальників.

Кореспонденти ТСН Іван Гребенюк, Олександр Горнейчук.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів