Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Для України поява торнадо може стати справжньою катастрофою

Американські торнадо можуть стати українським жахіттям

Американські торнадо мають усі шанси стати українською реальністю. Таку ідею висловили вітчизняні синоптики після останньої нищівної атаки на Сполучені Штати. Торнадо в Оклахомі, який цього тижня буквально зніс ціле містечко Мур, порівнюють із потужністю атомної бомби в Хіросімі. Але клімат змінюється і таких неймовірних смерчів тепер можна чекати не лише у Штатах, кажуть науковці, — йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.

Торнадо - це природний феномен Сполучених Штатів. Минулого року вони атакували майже 800 разів, а за кілька місяців цього - вже 200. Існує навіть так звана "алея торнадо" — це території, які найчастіше страждають від стихії. Ширина приблизно 300 км, довжина - кілька тисяч.

ДИВІТЬСЯ: Торнадо в Оклахомі: загинули десятки людей, а місто стало суцільною руїною (відео)

Торнадо діють, як гігантські пилососи, засмоктуючи всередину не лише дрібні речі, а й людей, тварин, автомобілі, трейлери, будинки. Якщо всередину торнадо потрапить людина, то очі у неї будуть вдавлюватися всередину. Також її підніме на величезну висоту, а потім розіб'є на смерть об землю.

Швидкість закручування останнього торнадо в Оклахомі складала майже 500 км за годину. Загроза тим страшніша, що утворення торнадо майже неможливо спрогнозувати. В будь-якій країні синоптики практично безсилі.

Здається, що торнадо - проблема далекої Америки. Глобальне потепління та зміни клімату роблять всіх рівними перед стихіями. Згадаймо небувалі снігопади цієї зими в Україні та Євросоюзі. Українці мають всі ризики впритул познайомитися із торнадо, хоча в нашому випадку - це найімовірніше будуть смерчі. Торнадо виникає в хмарах, а смерч - на землі, тобто може бути ще небезпечнішим.

Дивіться відео: Торнадо в Оклахомі: руйнівну силу стихії показали з космосу

Можна боротися із смерчами на стадії зародження, обстрілюючи його. Такий підхід коштує грошей і сьогодні держава, вірогідно, не готова їх виділяти рятувальникам. Навчені гірким досвідом американці йдуть найменш складним шляхом. В зоні "алеї торнадо" житлові будинки роблять у канадський спосіб. Це нагадує дитячий конструктор, хатинку по частинах збирають за короткий час. Вона легка і в разі руйнування завали набагато легше розгребти, аби врятувати людей і розчистити фундамент під новий будинок.

Дивіться фото: Над Запоріжжям "прогулявся" смерч (фото)

Наприклад, влада США заявила, що вже за два-три місяці повністю відновить постраждалі райони. По-друге, всі будинки застраховані, а це пришвидшує відновлення. По-третє, там приміщення мають підземні бункери, де можна сховатися від стихії. Цього разу загинули переважно ті, хто не встиг туди добігти або не мав сховища. Найголовніше, що уряд одразу взявся за ліквідацію наслідків торнадо.

Читайте: Над Чорним морем біля Фороса пронеслися чотири смерчі

В нас ситуація на випадок смерчу набагато гірша. Погану роботу місцевої влади українці побачили взимку. Добровільні помічники, волонтери - не навчені. Системи оповіщення про загрозу практично не існує. Про бункери годі й казати. На практиці це означає, що якщо торнадо в Америці — це велика біда, то в Україні - справжня катастрофа.

Кореспонденти ТСН Сергій Швець, Дмитро Опанасенко

ВідеоАмериканські торнадо можуть стати українськими реаліями

Залиште свій коментар

Вибір редакції