Гаазький суд перегляне справу щодо розстрілів на Майдані

Торік міжнародний кримінальний суд не кваліфікував розстріли як злочини проти людяності.

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, Нідерланди, перегляне справу щодо спроби придушення Майдану, взявши до розгляду документи родичів загиблих з Небесної сотні.

Так, на прокурора вплинули факти про організовані й насильницькі дії влади стосовно протестувальників на Майдані, зазначені в документах родичів. Про це заявив адвокат родин Небесної сотні, Маркіян Галабала, передає Громадське

"Ми намагалися у цьому поданні довести, що акції влади проти учасників Євромайдану мали зовсім не спонтанний, а організований характер. Був штаб, який координував дії всіх силовиків, внутрішніх військ, "Беркуту", — повідомив адвокат.

Сам Галабала вважає, що трагедії від початку 2014 року були не просто реакцією влади на протестувальників.

"Це був цілеспрямований акт агресії проти українського народу з метою придушення протестів, бо вони могли вилитися у розкриття корупційних злочинів влади, що і сталося", — пояснив він.

Зазначимо, що місяць тому родичі загиблих з Небесної сотні передали місії МКС в Україні документи для подальшого вивчення.

У звіті суду їх не врахували, але вже прийняли рішення про їхнє залучення. 

За словами Галабали, родичі протестувальників передали в офіс прокурора докази системності і спланованості дій влади в придушенні Майдану. Це дало змогу відобразити у звіті проміжний, позитивний для України результат.

"Ми продовжуємо боротися. Наші документи будуть вивчені ще раз, і дасть Бог, офіс прокурора знайде підстави для допровадження цих справ", — зазначив Галабала.

Нагадаємо, в листопаді 2015 прокурор Міжнародного кримінального суду повідомив, що МКС не кваліфікував розстріли на Майдані як злочини проти людяності. Однак, у відповідному документі зазначили, що українські силовики справді часто застосували "надмірну та невиправдану" силу проти демонстрантів.

Наприкінці жовтня нинішнього року генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що кримінальні справи щодо злочинів проти активістів Євромайдану можуть бути передані до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. 

Згодом Луценко також повідомив, що наприкінці листопада 2016 має намір провести в Гаазі переговори з представниками суду щодо підслідності розслідування злочинів проти активістів Євромайдану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: