ГПУ вручила підозри керівникам "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго" в розтраті 167 млн грн

Дата публікації
ГПУ вручила підозри керівникам "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго" в розтраті 167 млн грн

Reuters

Наразі вживаються системні заходи щодо встановлення та повернення викрадених активів.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозри у розтраті із залученням фіктивних підприємств 7 березня керівнику ПАТ "Черкасиобленерго" (частка держави 71%) на загальну суму 61 млн грн та 9 березня керівнику АК "Харківобленерго" (частка держави 65%) на загальну суму 106,7 млн грн.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Йдеться про низку кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі)", – йдеться у повідомленні.

За словами Сарган, у ході розслідування було встановлено, що грошові кошти, які були предметом злочину, підозрюваними протиправно (у порушення встановленого порядку) надавалися іншим суб'єктам господарювання як фінансова допомога, а згодом шляхом укладення договорів із підконтрольними фіктивними підприємствами, про нібито уповноваження стягнути ці кошти, виведені у тіньовий обіг сектору економіки.

Наголошується, що Генеральною прокуратурою України згаданим керівникам обленерго суду запропоновано обрати запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Розгляд таких клопотань буде здійснено Печерським районним судом міста Києва найближчим часом.

Наразі вживаються системні заходи щодо встановлення та повернення викрадених активів.

Зазначимо, що санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає можливість позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна; санкція ч. 2 ст. 205 КК України передбачає накладення штрафу від трьох до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, Служба безпеки України прийшла з обшуками до офісу "Херсонобленерго". Керівників підприємства підозрюють у виведення частини грошей через фіктивні комерційні структури.

У такий спосіб керівники начебто створювали штучний борг перед державою, а пояснювали його несвоєчасними розрахунками населення за спожиті послуги. Оборудка давала змогу менеджменту компанії ухилятися від сплати податків та створювати передумови для масових відімкнень споживачів від електропостачання.

Наступна публікація