Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кіберполіція не зафіксувала атак віруса-здирника на українців

Водночас експерти називають Україну серед постраждалих країн.

Світові експерти з комп'ютерної безпеки називають Україну серед тих, чиї користувачі Інтернет постраждали внаслідок найбільшої в історії хакерської атаки вірусом-здирником. Ця шкідлива програма перекриває користувачам доступ до файлів і вимагає викуп за його повернення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Водночас в українській кіберполіції повідомили, що наразі заяв про вірус від українців не отримували. Однак громадян просять бути обачними і повідомляти про комп'ютерне здирництво.

Відео Комп'ютери у майже сотні країн стали жертвами однієї найбільших в історії хакерських атак

Системний адміністратор Євген Кузьмін каже, що українці справді в зоні ризику, бо комп'ютерна грамотність низька, а на антивірусах люди заощаджують. "В основному це через електронну пошту. Приходять листи від незрозумілих користувачів – із посиланням. Переходячи за цим посиланням, воно скеровує на сайт, із якого вірус завантажується на комп'ютер", - розповів фахівець.

Основна версія походження вірусу – це крадіжка хакерами програми американської розвідки та зміни в ній з метою наживи.Журналісти вже підозрюють, що за нападом може стояти угруповання Shadow Brokers, котре звинувачують у зв'язках з Росією. У самій РФ також є потерпілі – зокрема, банки і поліція. Велика Британія, в котрій хакери паралізували мережу медичного обслуговування, вже ініціювала міжнародне розслідування.

Поки ж поширення вірусу призупинив анонімний герой. 22-річний британець, що не розкриває свого імені, розшифрував код хакерів і знайшов у ньому зачіпку. Всі уражені комп'ютери надсилали інформацію на один незареєстрований домен. Чоловік заплатив 11 доларів та сам його зареєстрував – і в такий спосіб перехопив контроль над ситуацією. Видалити віруси йому не вдається, але принаймні він виграв час для колег, які зараз намагаються впоратися з атакою.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції