Комітет Ради підтримав ідею щодо перейменування Переяслав-Хмельницького

Комітет Ради підтримав ідею щодо перейменування Переяслав-Хмельницького

Фото: УНІАН

Місту хочуть повернути його історичну назву.

У середу, 18 вересня, Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав пропозицію щодо перейменування міста Переяслав-Хмельницький Київської області. Цей населений пункт може отримати свою історичну назву - Переяслав. Тепер це рішення має розглянути Верховна Рада.

Про це повідомила прессекретар голови ВР Дмитра Разумкова Ольга Туній.

"Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування депутати одноголосно підтримали рішення про перейменування Переяслава-Хмельницького на Переяслав", -  написала вона.

Зазначимо, що місто Переяслав-Хмельницький є одним із найдавніших міст України, перша письмова згадка про нього датується 907 роком. Нинішню назву місто отримало у1943 році. Тоді на відзнаку Богдана Хмельницького місто перейменували на Переяслав-Хмельницький.

Моєму рідному місту ПЕРЕЯСЛАВУ повертають історичну назву! Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань...

Опубликовано Ольга Туній Среда, 18 сентября 2019 г.

Нагадаємо, 20 листопада 2018 року Верховна Рада підтримала перейменування Кіровоградської області і скерувала цей законопроєкт до Конституційного суду, який не знайшов порушень в рішенні. Разом з цим нардепи провалили голосування за перейменування Дніпропетровської області, яку пропонували назвати Січеславською. Також 2016 року ВР ухвалила рішення перейменувати Дніпропетровськ на Дніпро.

Фото: Український інститут національної пам’яті

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вбивство дитини в Переяславі
Наступна публікація