Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Львівщині застрелився колишній боєць АТО

Чоловік звів рахунки з життям несподівано для всіх.

На Львівщині колишній атовець покінчив життя самогубством. Мисливською рушницею 40-річний чоловік вистрелив собі у шию, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Михайло останній бачив Степана живим. За кілька годин до фатального пострілу чоловіки разом працювали. "Ми стави чистили, вибирали рибу зі ставів, він з нами був, допомагав. Він же передову пройшов, ніхто не думав, що він таке може зробити", - каже свідок.

Відео На Львівщині колишній АТОвець покінчив життя самогубством

Пострілу не чув ніхто. Мама зайшла до кімнати, думала, що син заснув у кріслі, хотіла накрити і аж тоді помітила кров. Говорити про це зараз рідні не хочуть. У поліції кажуть, що чоловік служив у 25-й окремій повітряно-десантній бригаді. Рік тому демобілізувався, мав дружину та двох дітей. Влітку перереєстрував мисливську зброю. "За ним ніяких зауважень з приводу можливих відхилень або інших ситуацій, щоб сумніви в нас виникли про видачу цього дозволу, не було, тому цю заяву було задоволено і продовжено йому дію дозволу до 2019 року", - розповів заступник керівник Миколаївського відділення поліції Володимир Скрекля.

Односельці кажуть, що чоловік не зловживав алкоголем, був спокійним і врівноваженим, але припускають, що війна таки далася взнаки. "Напевно, багато всього бачив там. А хто тут питається, що йому в голові? Приїхав додому – та й всі про нього забули зразу, ніхто ж не цікавився, шо тобі там сниться, умовно", - каже місцевий житель Ігор Зварич.

За словами фахівців, люди, які повертаються з війни не одразу можуть переключитися на цивільне життя, тому часто навіть після дембелю ходять у формі. Допомогти її зняти і адаптуватись до мирних буднів мали б психологи. У Львові працює з десяток центрів для психологічної реабілітації воїнів. У кожній райадміністрації є такі фахівці. Проте більшість бійців про це не знають, а атовцям із сіл така послуга взагалі недоступна, бо їздити за десятки кілометрів на розмову з психологом зможе не кожен

Психолог Вілена Кіт, крім приватної практики, як волонтер працює з атовцями. Каже, їх до психологів переважно скеровують лікарі або приводять родичі. "Найбільше їх вражає тут невизнання того великого внеску, який вони там докладають, тих втрат, цього болю, смертей, загибелі їхніх побратимів, такого емоційного перевантаження. Що можу порадити родинам – про це треба говорити. Якщо ваш чоловік чи син про щось починає розповідати, майте терпіння не випитувати, але вислухати, як мінімум", - каже психолог кризової-психологічної служби Львова. На її думку, при військкоматах мали б працювати психологи та психіатри, які б тестували кожного демобілізованого з фронту. Тільки так можна виявити синдром війни і спробувати зарадити біді.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції