Поліція відсьогодні офіційно замінила міліцію в Україні

Дата публікації
Перегляди
12к
Поліція відсьогодні офіційно замінила міліцію в Україні

В Україні офіційно запрацювала нова поліція / УНІАН

Попри зміну назви, міліціонери існуватимуть іще рік до завершення реформи.

У суботу, 7 листопада, набув чинності закон про національну поліцію України. Відповідно, закон про міліцію втратив силу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Всі міліціонери в Україні тепер у ранзі "виконувачів обов'язків". Слідчі через це особливо не сумують. Кажуть, специфіка їх роботи така, що заміну не навчиш за кілька місяців, як патрульних. Тому в майбутнє дивляться з оптимізмом.

Самі патрульні також. Новий закон, кажуть, чіткіше окреслить їхні повноваження, надасть нові можливості та спростить роботу.

Там, де поліція ще не сформована, на дорогах залишаться працювати інспектори ДАІ. Але це буде максимум до кінця 2016 року.

Можливі колізії вже зараз активно обговорюють юристи та правозахисники. Вони кажуть, що в законах дуже багато прогалин і суперечностей, тому слід очікувати несподіваних і навіть кумедних ситуацій.

7 листопада набуває чинності закон «Про національну поліцію», а закон «Про міліцію» втрачає силу

7 листопада набуває чинності закон «Про національну поліцію», а закон «Про міліцію» втрачає силу

До прикладу, поліція отримає повноваження замість протоколу складати одразу постанову, чого не могли робити працівники ДАІ. А такий документ може позбавити водія презумпції невинуватості, бо не враховує його пояснень щодо конкретної ситуації.

Також невідомо, як поліція контролюватиме швидкість, адже в неї немає повноважень користуватися відповідними технічними приладами. І зовсім анекдотична прогалина: закон зобов'язує кермувальника зупинятися на вимогу ДАІ, але в ньому нічого не говориться про виконання вимог полісмена.

Але всі недоліки законів мають відшліфувати перехідні положення. Їх обіцяють ухвалити вже найближчим часом.

5 листопада Хатія Деканоїдзе очолила Національну поліцію України. Наступного дня Аваков призначив головного патрульного України.

Кореспондент ТСН Євгеній Агарков

 

Ну вот и все.. :) Еще будет переход. Еще будет несколько месяцев кадровых смен и аттестаций, еще будет мелькать нескол...

Posted by Арсен Аваков on 6 листопада 2015 р.