Противники зближення України та ЄС програли - експерт

Україна стала ще ближчою до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Поступки України щодо кінцевого варіанту угоди про асоціацію з ЄС наблизили її до підписання цієї угоди.

Про заявив глава Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, коментуючи інформацію в ЗМІ про те, що Україна відмовилася від своєї вимоги зафіксувати перспективу членства в угоді про асоціацію з Євросоюзом, пише ЛігаБізнесІнформ.

"Спочатку насторожувало, що Київ акцентує увагу на цьому пункті. Складалося враження, що влада шукає привід відмовитися від європейської перспективи", - наголосив Фесенко.

За його словами, якщо інформація підтвердиться, це може говорити про те, що Україна і Євросоюз змогли знайти компроміс щодо спірних питань.

"Було багато бажаючих цю угоду провалити. Якщо компроміс все-таки знайдений, то це говорить, що противники зближення України з ЄС програли", - зазначив політолог.

У той же час, за його словами, зняття проблемних моментів не обіцяє підписання угоди з ЄС вже цього року.

"Я відчуваю стриманий песимізм. Проблеми з ратифікацією будуть точно. Але шанси на підписання угоди в цьому році залишаються", - сказав Фесенко.

Раніше повідомлялося, що Київ і Брюссель пішли на взаємні поступки щодо угоди про асоціацію: Україні більше не наполягає на фіксації перспективи членства в договорі, а Євросоюз йде назустріч по терміну дії договору і щодо введення норм Римського статуту в Міжнародних кримінальних судах.

Нагадаємо, у резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.

Водночас Європарламент вважає, що збереження судового вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у нинішньому вигляді містить ризики для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 листопада Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжувати співпрацю з Україною і підписати Угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

Читайте також:

Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Азаров готовий на все для підписання Угоди з ЄС

Європейські "друзі Тимошенко" підтримали асоціацію з Україною

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: