Росія передала Україні захоплені кораблі

Росія передала Україні захоплені кораблі

Фото: Associated Press

Катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксира "Яни Капу" прямують додому.

18 листопада відбулося передавання захоплених біля Керченської протоки українських військових катерів "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксиру "Яни Капу".

Про це повідомили у пресцентрі ВМС України.

Українські катери «Нікополь», «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» прямують додому Сьогодні, 18 листопада в акваторії...

Опубліковано ВМС ЗС України Понеділок, 18 листопада 2019 р.

Як заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков, передавання "жодним чином не пов'язане з міжнародним трибуналом", передає ТАСС.

За інформацією фахівців буксирування кораблів до порту в Одесі може тривати до 30 годин, тож судна можна буде побачити в цій акваторії не раніше вівторка.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. Своєю чергою посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Раніше МЗС України надіслало Росії ноту з вимогою віддати кораблі Військово-морських сил ЗСУ, захоплені в Чорному морі в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. ЗМІ писали, що до 9 грудня, коли в Парижі відбудеться саміт лідерів країн "нормандської четвірки", РФ має повернути Україні три судна, захоплені 25 листопада 2018 року в Керченській протоці.

У неділю, 17 листопада, із акваторії "Генмола" в Керчі в анексованому Росією Криму у супроводі російської берегової охорони вивели три українські військові судна, захоплені рік тому.

Захоплені українські кораблі прибудуть до Одеси не раніше вівторка

Захоплені українські кораблі прибудуть до Одеси не раніше вівторка

Повʼязані теми:

Наступна публікація