СБУ заявила про причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A

СБУ встановила, що зараження було сплановане заздалегідь.

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-вимагача Petya.A.

Про це повідомили на сайті СБУ.

"Кібератака, що відбулась 27 червня 2017 року на державні установи, об'єкти, фінансового, енергетичного транспортного сектору, а також приватні підприємства за допомогою шкідливого програмного продукту "Petya.A" мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні", – йдеться в повідомленні.

За оцінкою Служби безпеки України, поширення вірусу спланували заздалегідь.

"Зараження відбувалось у декілька етапів та стартувало напередодні національного державного свята. Попри те, що кібератака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Насправді ж вірус є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну", – заявили в СБУ.

Як свідчення цього в СБУ зазначили про відсутність реального механізму заволодіння коштами. на думку представників спецслужби, збагачення не було метою атаки. "Слід відмітити оригінальність та специфічність масштабного вектору зараження, пов'язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення", – зазначили у повідомленні.

ВідеоРозробник початкової версії вірусної програми готовий співпрацювати з спеціалістами

За даними джерел СБУ за останні роки такий вектор зараження зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї. "Таким чином, основним призначенням вірусу було знищення важливих даних та порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення", – також додали у службі.

У СБУ впевнені, що до атаки вірусу Petya.A причетні спецслужби РФ.

"Наявні дані, зокрема, отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ "TeleBots" та "Blackenergy". Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ", – заявили в СБУ.

Також у службі зазначили, що разом з Національною поліцією, Держспецзв'язком, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного і програмного забезпечення і далі локалізують наслідки кібератаки.

Нагадаємо, у вівторок, 27 червня, Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.A близько 14 години повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

Загалом вірусом були вражені комп'ютерні системи "Укренерго", "Київенерго", "Епіцентр", "Київстар", Vodafone, Lifecell, канал ATR, "Укрзалізниця", Київський метрополітен, Ощадбанк, "Нова Пошта", аеропорт "Бориспіль", мережа запровок WOG, "Укргазвидобування" та інших. Також "під удар" потрапив і сайт Кіберполіції України.

Залиште свій коментар