США передали Збройним силам України потужні контрбатарейні радари

Україна немає аналогів цих радарів

Україна отримала 14 американських контрбатарейних радарів класу AN/TPQ-49 та AN/TPQ-36.

Про це повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка, який взяв участь у церемонії передачі радарів.

Радари класу AN/TPQ-36, які знаходяться на озброєнні армії США, є найсучаснішими засобами контрбатарейної боротьби і призначені для виявлення і знищення артилерії.

Станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника.

В Україні немає аналогів цих радарів, українські військові користуються радіолокаційною станцією АРК-1М "Рись". У порівнянні з нею, станція AN/TPQ-36 має більшу дальність та сектор розвідки і дозволяє одночасно вести розвідку на площі, яка більша за площу розвідки АРК-1М у 3,5–4 рази.

Петро Порошенко заявив, що американські контрбатарейні радари допомагають і допоможуть українському солдату "бачити кожен постріл російсько-терористичних військ".

"Хочу наголосити, що українці порох тримають сухим і, як тільки виникає загроза наступу, я нікому не раджу перевіряти українські війська у тому, який час нам буде потрібен аби висунути артилерію і дати відсіч агресору", - заявив він.

Президент зазначив, що нові станції на порядок зміцнять оборонні можливості і будуть слугувати додатковим стримуючим бар'єром проти провокацій бойовиків.

США передали потужну зброю Україні

Зброю зустрічали в аеропорту "Бориспіль". Американці надали Україні спеціальні радари, які можуть в десятеро швидше розшукувати вогневу позицію ворога, а отже і швидше давати відповідь на ураження. Станції не нові. Те, що не знадобилося американцям вони передали на український фронт безплатно. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: