Третину львівського сміття відвезуть до Києва

Третину львівського сміття відвезуть до Києва

Сміття / Фото: УНІАН

Садовий попросив у київської громади підтримку цього рішення

Львів досягнув домовленості з Києвом щодо тимчасового прийому твердих побутових відходів на місцевий сміттєспалювальний завод, який недовантажений, через ситуацію із Грибовицьким сміттєзвалищем.

Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий у Facebook.

"Для розуміння масштабів – Київ щоденно продукує 3000 тон сміття, Львів – 650 (з нього лише близько 35% буде вивозитись до Києва, решта по інших полігонах)", - пояснив він, подякувавши міському главі Києва Віталію Кличку "за простягнуту руку допомоги".

"Прошу київську громаду про підтримку цього рішення. Друзі пізнаються в біді", - зазначив він.

Садовий також розповів, що на сьогодні сміття з Львова вивозиться більш-менш регулярно, однак є проблемні моменти, пов'язані з тим, що перевізникам блокували доступ до чергових полігонів.

"Сміттєзбиральні машини привозять ТПВ на територію приватного автотранспортного підприємства в кінці Городоцької на виїзді Львова та перевантажують на великогабаритні вантажівки. Учора ввечері була спроба заблокувати вивіз сміття з території даного підприємства. Логіка протестувальників просто вбивча: "Ми проти вивезення сміття зі Львова, бо… проти. Розвозьте його назад по контейнерних майданчиках і все!". Приїхала поліція – розібралась, перевірила накладні, машини випустили. Очікуємо, що спроби блокування вивезення сміття не припиняться. Будуть шукати будь-який привід", - розповів він.

Також мер Льовав зазначив, що на Грибовицькому полігоні проектанти роблять коригування проекту рекультивації, роботи зможуть розпочати найближчими тижнями.

"Під новий сміттєпеперобний завод продовжуємо пошуки ділянки. Жодної офіційної, підготовленої пропозиції від області наразі не отримали. Наразі це просто усна інформація – "от поїдьте подивіться там". Як тільки наші спеціалісти приїжджають на місце вивчити ділянку, там їх уже чекають обурені мешканці, попередньо поінформовані, що їхнє село "хочуть перетворити на нові Грибовичі," - написав Садовий.

   

Нагадаємо, 28 травня сталося займання на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова. На ліквідацію пожежі були відправлені команди рятувальників. 30 травня на сміттєзвалищі стався обвал, під яким опинилися троє пожежників та один працівник комунальної служби. Тіла трьох чоловіків відкопали під завалами.

Пізніше, 1 червня, рятувальники припинили пошуково-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова через загрозу нового обвалу. Як відомо, досі не знайдено еколога, який зник у районі сміттєзвалища. Однак рятувальники припускають, що він може перебувати не під завалами, а на прилеглих територіях.

сміттєзвалище

Повʼязані теми:

Наступна публікація