Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпрі студенти влаштували гучний протест через холодні аудиторії

Газопостачальник не опалює виш, бо той не виконав вимоги з переобладнання котелень.

У Дніпрі близько 800 студентів університету митної справи пікетували місцеву газопостачальну компанію з вимогою подати тепло в аудиторії. На протест проти занять у холодних приміщеннях молодь вийшла з барабанами, прапорами та гарячим чаєм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Акцію під "Дніпрогазом" не розлякав навіть дощ. "Ми вимагаємо, щоби нам в університеті дали тепло. Неможливо навчатися в таких умовах", - каже студентка Дніпровського університету митної справи та фінансів Єлизавета Бражак. "Мерзнемо, сидимо в куртках, шарфах", - додає інша студентка Дарина Черних.

Відео800 студентів вийшли на акцію протесту у Дніпрі, бо їхні аудиторії не опалюються

П’ять навчальних корпусів та чотири гуртожитки мерзнуть не через борги, бо газовикам кошти університет сплатив навіть наперед – до кінця календарного року. Проблема в котельнях, котрі газовики вимагають переобладнати за кошти вишу. Ціна питання сягає мільйона гривень, тож ініціатор робіт має бути свідомим фінансового обов’язку. Ректор Віктор Ченцов каже, що виш і радий би сплатити ці гроші, але не має права на витрати поза цільовим призначенням. "Ми бюджетна організація, за власним бажанням витрачати гроші не можемо", - пояснив він.

Під акомпанемент студентських протестів адміністрація університету та газовики розпочали переговори, котрі вкотре успіхом не увінчалися. "Балансоутримувач відповідає за свою власність! Ми даємо газ, якщо вони дають гарантійний лист, що наступного року виконають ці роботи", - пояснив помічник голови правління газопостачальної компанії Валерій Шарапов. Підписати цей лист має Міносвіти, якому підпорядковується виш. "Від нас вимагають речі, які ми не можемо гарантувати", - каже викладач університету Віталій Зуєв.

Через те, що питання досі не вирішене, делегація викладачів вирушить у Київ і проситиме Міносвіти втрутитись у конфлікт. Поки ж газовики непохитні, тож 3,5 тисячі студентів і далі мерзнуть на парах.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції