У Києві розпочали кампанію проти сексуальних домагань в метро

У Києві розпочали кампанію проти сексуальних домагань в метро

В Україні домагання у транспорті все ще не вважають насильством / Фото: kiev.vgorode.ua

Світова статистика свідчить, що дві третини жінок стикаються з такою проблемою.

Київська студентка розпочала кампанію проти сексуальних домагань у метро. В Україні про таке насильство говорити не прийнято, а до міліції жертви тих, хто "розпускає руки", не звертаються, повідомляє ТСН.16:45.

Вперше із домаганнями у вагоні студентка Марічка Критенко стикнулась, коли була школяркою. Цьогоріч ситуація повторилась.

"Хлопець хитався по вагону туди-сюди. Я ніяк його не провокувала – я була в телефоні. Він спочатку піджимався, а потім мене облапав. Я зробила голосно зауваження - жодної реакції. Оскільки я не отримала жодної підтримки у оточуючих, у мене був ступор. Я людина, яка може за себе постояти і в фізичному плані, але у мене був повний ступор. Я просто не знала, що робити. Вийшла і розплакалась", - розповідає Марічка.

Після другого випадку за рік майбутній юрист вирішила діяти. Разом із десятком однодумців розпочала кампанію проти домагань у транспорті.

Під петицією в Інтернеті вже підписалося вісім сотень людей. Як буде тисяча - текст направлять до КМДА із вимогою запустити соціальну рекламу проти насильства. Свої історії жительки столиці викладають на сторінці проекту. Вагітні жінки, дівчата 14 і навіть 10 років стикались з такою проблемою.

Правозахисниця Катерина Левченко переконує, що проблема серйозна, просто українок роками привчали мовчати.

"Це класифікується за усіма міжнародними документами як сексуальне насильство. Воно соромно казати, що тебе чіпали за якісь інтимні місця", - каже юрист.

Дрібне хуліганство – так кваліфікують сексуальні домагання в українській міліції. Максимум, що може загрожувати тим, кого у світі вважають ґвалтівниками, – усне попередження. У Японії за ті самі дії саджають у тюрму на сім років.

Боротися з "тіканами" - так називають тих, хто розпускає руки - японки почали ще у вісімдесяті. Судові рішення на користь жертв проблеми не розв'язали. У 2002 у Токіо пішли на радикальний крок - розділили вагони. Жіноча частина платформи охороняється. Задум мав неабиякий успіх, а на черзі залізниця.

У спільних вагонах київської підземки демонструють правила поведінки у метрополітені. Ролик поки що один ,у ньому попереджають не лізти по загублені речі на рейки. Рекомендацію не лізти до жінок Марічка сподівається побачити поруч.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Київська студентка розпочала кампанію проти сексуальних домагань у метро

Київська студентка розпочала кампанію проти сексуальних домагань у метро

Повʼязані теми:

Наступна публікація