У Львові зняли заборону на продаж алкоголю у кіосках

Дата публікації
Перегляди
1267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Львові зняли заборону на продаж алкоголю у кіосках

Фото: УНІАН

Суддя постановив, що попередньою ухвалою міськради порушувалися права підприємців.

Господарський суд Львівської області дозволив продавати алкогольні напої в кіосках, пише Zaxid.net з посиланням на рішення суду від 18 квітня 2016 року.

На думку судді Степана Коссака, низка пунктів ухвали міської ради, яка була прийнята ще у 2011 році, обмежує права кола підприємців, які здійснюють торгівлю у тимчасових спорудах, а відтак порушує закон про економічну конкуренцію.

Видання нагадує, що 15 грудня 2011 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, згідно з якою алкогольні напої у Львові дозволялося продавати лише у стаціонарних магазинах. Цією ж ухвалою тоді обмежили і час продажу алкоголю.

В кінці 2015 року Антимонопольний комітет України звернувся до Львівської міськради з поданням про скасування ухвали, як такої, що "прийнята поза межами відповідних повноважень", проте депутати не підтримали подання АМКУ, юристи якого у лютому 2016 році звернулись до суду.

Київська міська рада заборонила продаж алкоголю в малих архітектурних формах

Київська міська рада заборонила продаж алкоголю в малих архітектурних формах

У квітні 2016 року вісім пунктів ухвали були скасовані судом. Суд залишив чинним часове обмеження торгівлі алкоголем, натомість скасував обмеження щодо місць його продажу. Заборонено також здійснювати перевірки з метою контролю за виконанням ухвали та притягувати підприємців до відповідальності.

У Львівському територіальному відділенні Антимонопольного комітету виграну справу коментувати не захотіли. Прес-секретар комітету Марія Шаповал заявила, що на даний момент людина, яка займалась цією справою, відсутня. У Львівській мерії наразі теж не коментують та не повідомляють, чи будуть оскаржувати рішення господарського суду.

Нагадаємо, що нещодавно влада Києва також заборонила продавати алкоголь у МАФах. Але пляшки з поличок кіосків досі не зникли, а власники МАФів організували протести на Хрещатику.

Наступна публікація