В'ятрович заявив, що в Україні не заборонена символіка дивізії СС "Галичина"

Глава Інституту нацпам'яті прокоментував суперечку у Facebook через символіку дивізії Ваффен СС "Галичина".

В українському сегменті соціальної мережі Facebook, на сторінці очільника Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, розгорілася суперечка через символіку дивізії "Галичина", яка була в складі німецьких бойових формувань Ваффен СС у 1943-1945 роках.

Суперечка розгорілася навколо символу дивізії "Галичина", дехто із користувачів у Facebook заявив, що, мовляв, сьогодні не заборонена вона, а "завтра В'ятрович розповідатиме, що і CC під дію закону про заборону пропаганди нацизму не підпадає".

На що В'ятрович у коментарях відповів: "Йдеться про цей символ дивізії. Ані в Україні, ані в жодній іншій країні світу він не заборонений. Зокрема тому, що Ваффен СС, на відміну від СС, ніколи і ніким не визнані злочинними організаціями".

суперечка в'ятрович
Facebook / Володимир В'ятрович

"Почитайте закон. Якщо знайдете там (чи в будь-якому іншому законі в світі) заборону цього символа — пишіть", — також додав В'ятрович, маючи на увазі закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

"Я взагалі пишу саме про символіку дивізії "Галичина", а не даю моральну чи якусь іншу оцінку її воякам", — також написав В'ятрович. 

Як відомо, 14-та гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" перебувала у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існувала у 1943–1945 роках і яка складалася з українців. Від квітня 1945 року підрозділ був перейменований на 1-шу Українську Дивізію УНА.

Нагадаємо, торік у квітні у Львові відбувся марш вишиванок на честь створення дивізії СС "Галичина". Тоді громадські активісти, які прийшли подивитись на марш, заявили, що захід є провокативним, адже звитяги дивізії історики трактують неоднозначно.

ВідеоУ Львові відбувся марш вишиванок на честь створення дивізії СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: