Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В'ятрович заявив, що в Україні не заборонена символіка дивізії СС "Галичина"

Глава Інституту нацпам'яті прокоментував суперечку у Facebook через символіку дивізії Ваффен СС "Галичина".

В українському сегменті соціальної мережі Facebook, на сторінці очільника Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, розгорілася суперечка через символіку дивізії "Галичина", яка була в складі німецьких бойових формувань Ваффен СС у 1943-1945 роках.

Суперечка розгорілася навколо символу дивізії "Галичина", дехто із користувачів у Facebook заявив, що, мовляв, сьогодні не заборонена вона, а "завтра В'ятрович розповідатиме, що і CC під дію закону про заборону пропаганди нацизму не підпадає".

На що В'ятрович у коментарях відповів: "Йдеться про цей символ дивізії. Ані в Україні, ані в жодній іншій країні світу він не заборонений. Зокрема тому, що Ваффен СС, на відміну від СС, ніколи і ніким не визнані злочинними організаціями".

суперечка в'ятрович
Facebook / Володимир В'ятрович

"Почитайте закон. Якщо знайдете там (чи в будь-якому іншому законі в світі) заборону цього символа — пишіть", — також додав В'ятрович, маючи на увазі закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

"Я взагалі пишу саме про символіку дивізії "Галичина", а не даю моральну чи якусь іншу оцінку її воякам", — також написав В'ятрович. 

Як відомо, 14-та гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" перебувала у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існувала у 1943–1945 роках і яка складалася з українців. Від квітня 1945 року підрозділ був перейменований на 1-шу Українську Дивізію УНА.

Нагадаємо, торік у квітні у Львові відбувся марш вишиванок на честь створення дивізії СС "Галичина". Тоді громадські активісти, які прийшли подивитись на марш, заявили, що захід є провокативним, адже звитяги дивізії історики трактують неоднозначно.

Відео У Львові відбувся марш вишиванок на честь створення дивізії СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Вибір редакції