Україна розглядає силовий сценарій протидії РФ в Азовському морі - Тука

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До розробки плану дій долучені також МВС та Міноборони.

В Україні розглядають силовий сценарій розблокування ситуації в Азовському морі, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв'ю для видання Апостроф.

"Я не готовий оприлюднити конкретні сценарії, які ми зараз вивчаємо, зокрема і застосування сили щодо розблокування. Питання дуже складне. І я просто не хотів би зараз, не маючи певного рішення, розповідати про майбутні дії", — заявив чиновник в інтерв'ю

Водночас він зазначив, що Росія зловживає своїми правами, коли, наприклад, затримує українські судна там. "Згідно з чинними нормами, справді, і українські, і російські силові структури мають право зупиняти і оглядати кораблі. Обмежень не існує. Мова йде не про порушення права, а про зловживання правом", - пояснив він.

Тука також заявив, що протягом найближчого року сценарій дій в Азовському морі, скоріш за все, не буде оприлюднений. Разом з тим він відзначив, що значну частину часу займе підготовка до виконання цього сценарію, а не конкретні його дії.

"Той сценарій, про який я говорю, не передбачає застосування міжнародних юридичних нормативів, якихось акцій, це конкретні дії, я б сказав так, які не вимагають тривалого терміну", - заявив заступник міністра.

За його словами, до розробки плану дій також долучені МВС та Міноборони.

Нагадаємо, Петро Порошенко віддав накази військовим щодо протидії російській агресії в Азовському морі. Президент запевнив, що Україна не буде миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів.

ВідеоТурчинов пропонує збільшити військово-морську присутність в Азовському регіоні для протидії РФ

Азовське море Росія розглядає як плацдарм для подальшої військової агресії. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов під час відвідин Маріуполя та Широкиного. Цей напрямок в районі проведення ООС залишається під загрозою. Не виключено, що ворог може провести там сухопутні і морські наступальні операції. Нині Кремль нарощує свої збройні сили як на Азові, так і в Чорному морі. До цього додається і економічна блокада. 

Турчинов пропонує збільшити військово-морську присутність в Азовському регіоні для протидії РФ

Вибір редакції