Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські студенти нагодували бельгійців стравами часів Голодомору

Бельгії у списку країн, які визнають Голодомор геноцидом українців, немає.

Хліб з трави та суп із шишок. Українські студенти пригостили брюссельців стравами часів Голодомору. У центрі бельгійської столиці провели акцію, аби якомога більше людей дізналося про трагедію українського народу, йдеться в ТСН.12.00.

"Їжа, якої ви ніколи не куштували раніше" - такий напис на пересувному ресторані привертає увагу перехожих. Пропонують тут страви часів Голодомору. Рецепти їжі, яку українці були змушені готувати - хліба з трави, супу з шишок і млинців з кори дерев - збереглися у записах очевидців трагедії. Відтворити їх взявся український кухар Юрій Ковриженко. 

«Саме в цей час, весною, був пік, коли ми втрачали понад 17 осіб щохвилини, понад 25 тисяч осіб щодоби. Ми обрали саме цей формат, щоб у простий спосіб донести до звичайних людей, які проходять тут по вулицях міста, гостей міста, членів європейського парламенту, інформацію про цю трагедію», - каже один з організаторів.

ВідеоУкраїнські студенти пригостили брюссельців стравами часів Голодомору

Хліб з трави та суп із шишок - у центрі бельгійської столиці провели акцію, аби якомога більше людей дізналося про трагедію українського народу. Як реагували на пригощання - та головне, на інформацію – бачили журналісти ТСН.

Українські студенти пригостили брюссельців стравами часів Голодомору

Акція відбувається неподалік європейського парламенту. Про геноцид, який забрав життя семи мільйонів українців гостям розповідають студенти української Академії лідерства. Цікавляться тим, що відбувається, і євродепутати, на акції помічають давню прихильницю України Ребекку Гармс, і звичайні бельгійці. 

«Я зїв усе. Як мені розповіли, це була єдина їжа в Україні. І я думаю, це жахлива ситуація, що Україна - велика країна у Європі, виробляла їжу, і ту передавали за кордон», - каже відвідувач акції.

Організатори кажуть, хотіли нагадати Бельгії, що у 1930 та активно висвітлювала Голодомор. Про українську трагедію писали газети і навіть згадували у найпопулярнішому коміксі країни. Утім, зараз Бельгії у списку країн, що визнають Голодомор геноцидом українців, немає. Хоча 15 країн світу вважають саме так.

Залиште свій коментар

Вибір редакції