Україну опустили в рейтингу інновацій до рівня Монголії

Україну опустили в рейтингу інновацій до рівня Монголії

За рік Україна втратила вісім позицій.

Країна посіла 71-ше місце.

Україна втратила позиції в інноваційному рейтингу Global Innovation Index 2013, посівши аж 71-ше місце.

У 2012 році інноваційний потенціал України був оцінений вище на вісім позицій - країна перебувала на 63-му місці.

Зокрема, Україні дали індекс 35,78 за шкалою від 0 до 100, опинившись між Тунісом і Монголією. При цьому за інноваційністю у групі з 36 країн з середньо-низьким рівнем доходу Україна є одним з лідерів, пише "Коммерсант-Украина".

Склад перших 25 місць індексу залишається на колишньому рівні. Так, інноваційний рейтинг в 2013 році, як і в минулому році, очолила Швейцарія (66,59 пункту), друге місце знову отримала Швеція. А от на третє місце з п'ятого піднялася Великобританія. Також з шостого на четверте місце вишли Нідерланди, а США перескочили одразу п'ять позицій - з десятого на п'яте місце.

Крім того, досягли розвитку інновацій ще 18 країн. Наприклад, Молдова (зайняла 45-те місце), Вірменія (59), Грузія (73), Китай (35), Індія (66), Таджикистан (101) та Латвія (33).

"В майбутньому ці країни можуть стати чемпіонами з інновацій, бо вони в основному зосереджені на трьох основних принципах розвитку інновацій: країни сприяли утворенню; вони покращували інвестиційний клімат для інноваційних проектів, створивши умови для розвитку венчурного капіталу, який допоміг місцевим інвесторам", - повідомив Бруно Ланвін, виконавчий директор Європейської ініціативи INSEAD і співавтор доповіді за рейтингом.

Global Innovation Index від Корнельського університету, бізнес-школи INSEAD та Всесвітньої організації інтелектуальної власності WIPO шостий рік поспіль оцінює рівень розвитку інновацій у 142 країнах. Індекс враховує умови для відкриття та розвитку нового бізнесу, податкову політику в країні, якість університетської освіти, доступність макрофінансування та венчурного капіталу.

Нагадаємо, згідно рейтингу Bloomberg, яке опублікувало рейтинг 50 найбільш інноваційних країн, Україна зайняла 42 позицію.

Повʼязані теми:

Наступна публікація