Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В аптеках продаватимуть морфій у таблетках

Морфій у таблетках допущений до виробництва на вітчизняних заводах.

У всьому світі важкохворі або невиліковно хворі люди давно користуються для зняття болю таблетованим морфієм. В Україні ж цей препарат був не зареєстрований, і хворим доводилося щоразу просити зробити їм укол.

Але, як повідомляє МОЗ, до кінця цього року морфій має з'явитися в аптеках. Процедуру реєстрації морфію в таблетках вже розпочато.

"Ін'єкції, як правило, повинен хтось робити, а значить тяжкохвора людина і його стан залежить від медсестри, а пігулку можна приймати не за розкладом, не чекаючи медсестри, а коли починають мучити болі", - роз'яснив переваги такого виду препарату Микола Анікусько, завідувач хірургічним відділенням Київського міського онкологічного центру.

Морфій у таблетках має підвищити якість життя невиліковно хворих і важкохворих пацієнтів. Придбати його можна буде строго за спеціальним рецептом у певних аптеках з ліцензією.

Головна небезпека поширення таблетованого наркотичного препарату - передбачуваний інтерес до нього серед наркозалежних людей, тому аптеки, у яких продаватиметься морфій, повинні будуть якісніше охоронятися.

Залиште свій коментар

Вибір редакції