Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні планують значно підвищити рівень кібербезпеки - РНБО

У відомстві зазначили, що окрему увагу було приділено розбудові інтегрованої захищеної системи державних реєстрів.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов провів засідання Національного Центру кібербезпеки, на якому були розглянуті питання захисту інформації в державному секторі та на критично важливих об'єктах інфраструктури.

Про це повідомили у прес-службі РНБО.

За словами секретаря РНБО, протистояння в кіберпросторі є небезпечною складовою гібридної війни, розв'язаної проти України, "тому потрібно швидко, надійно та ефективно реагувати на будь-які кіберзагрози, що неможливо без інтегрування та чіткої взаємодії всіх наявних ресурсів суб'єктів кібербезпеки".    

"Окрім відпрацювання ефективного реагування на кібератаки та кіберінциденти, слід вибудувати активний захист кіберпростору, створюючи належні умови для інституційного та технологічного забезпечення кібербезпеки", - наголосив Турчинов.

На засіданні також були розглянуті заходи щодо удосконалення системи зберігання, передачі та обробки даних державних реєстрів і баз даних із застосуванням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. У відомстві зазначили, що окрему увагу було приділено розбудові інтегрованої захищеної системи державних реєстрів, баз даних та дата-центрів для обробки та резервного збереження інформації і відомостей державних електронних інформаційних ресурсів.

Секретар РНБО наголосив, що найкращі техніка і технології "безсилі без належного людського потенціалу".

"Тому підготовка відповідних фахівців для державних суб'єктів забезпечення кібербезпеки є для нас актуальним питанням", - сказав він.

Турчинов додав, що така підготовка повинна відбуватись як в Україні, так і за її межами "відповідно до актуальних завдань, що стоять перед державою на цьому важливому напрямку".

У цьому контексті було обговорено питання розвитку системи підготовки кадрів для потреб державних суб'єктів, що забезпечують кібербезпеку країни, та розвитку навчального та науково-дослідницького потенціалу системи кібербезпеки.

Нагадаємо, 5 жовтня близько 21:40 хакери групи "Спрут" зламали сторінку прес-центру штабу АТО у Facebook, на якій публікувалися щоденні зведення з фронту. "Ви були зламані! Прес-центр АТО, пишіть правду, а не брешіть, як завжди ви це робите!" - таким було перше повідомлення зламників, за яким послідували кілька антиукраїнських висловлювань та відео, у якому нагадали, що давно діють проти українських органів влади у Мережі. Зазначимо, українські користувачі у коментарях глузують над атакою на сторінку у соцмережі. Зокрема кажуть, що таким чином популярність сторінки штабу АТО значно підвищиться.

Залиште свій коментар

Вибір редакції