В Україні заборонили ловити рибу та нагадали про штрафи

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні заборонили ловити рибу та нагадали про штрафи

Фото: УНІАН

Тому, за кожну рибину рибалка повинен буде віддати від 17 до 85 гривень.

В Україні стартувала нерестова заборона на вилов риби.

У цей період, як повідомляється у сюжеті "Сніданку з 1+1", рибалкам не дозволяється виходити на воду на човнах, використовувати мережі, остроги та косинки. Крім того, заборонено проводити змагання з рибальства та займатися підводним полюванням.     

Проте браконьєри ігнорують ці вимоги. Знайти злочинців на українських водоймищах зовсім не складно. Під час рейду з рибоохоронними органами журналісти "Сніданку" побачили під Києвом посеред білого дня. Від звинувачень у браконьєрстві рибалки одразу відхрестилися. Мовляв, сіткою не користуються. Порушення закону чоловік пояснює потребою годувати родину.

Проте навіть невелика сітка здатна завдати рибним ресурсам чималих збитків, кажуть інспектори рибоохорони. Продають сітки за низькими цінами.

Зазвичай частину улову браконьєри одразу ховають на березі - подалі від очей інспекторів.

Наразі в Україні діє система штрафів за незаконно пійману рибу. Так, один окунь коштує 17 грн, синець – 85 грн, плітка також 85 грн.

Через завдані державі збитки рибалки, яких затримали під час рейду з журналістами, заплатять штраф у три тисячі гривень. Проте голова Державного агентства рибного господарства Ярема Ковалів наполягає на необхідності підвищення штрафів за незаконний вилов риби.

"Наразі це вилка від 300 гривень до практично 7000 тисяч гривень, але є певні види діяльності браконьєрів – електровилов або використання певних вибухових засобів, які спричиняють катастрофічні наслідки для нашої риби. Тут треба значно підвищувати розмір відповідальності", - переконаний чиновник.

Також у Держрибагенстві планують залучити до захисту водних ресурсів якомога більше громадських активістів. Лише за останній місяць така співпраця допомогла виявити близько тисячі порушень. Під час них було конфісковано п'ять тонн незаконно виловленої риби.

Від сьогодні в Україні стартувала нерестова заборона на вилов риби

Від сьогодні в Україні стартувала нерестова заборона на вилов риби

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація