Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жінка, яка постраждала під час замаху на Мосійчука, досі проходить лікування

Виконавці ж теракту ховаються в Росії

Розкритий теракт неподалік каналу "Еспресо" в Києві. Замах на народного депутата Ігоря Мосійчука зорганізував Генеральний штаб Збройних сил Росії, йдеться в ТСН.19.30

Його оперативник у Києві особисто обрав місце атаки і завербував трьох українців. Служба безпеки України схопила лише одного.

Теракт, який Служба безпеки України розслідує п'ять місяців. 800 допитів, 25 експертиз і ось перші висновки - замовили його в Москві.

«Організатор злочину – невстановлена особа чоловічої статі, представник Головного управління штабу збройних сил Російської Федерації», - каже слідчий.

25 жовтня 2017. Вулиця Адама Міцкевича в Києві. Терорист встановлює мопед, начинений вибухівкою. Він знає, що за кілька годин із телеканалу, який працює поруч, вийде народний депутат Ігор Мосійчук.

Мосійчук покидав студію разом із політологом Віталієм Балою. Поранень зазнали вони і жінка - випадкова перехожа. Загинули охоронець Мосейчука Руслан Кушнір, а також колишній офіцер МВС Михайло Морміль, який просто мешкав у сусідньому будинку.

ВідеоСБУ розкрила теракт неподалік каналу "Еспресо" в Києві

СБУ сьогодні звітувала про розкриття злочину. У відомстві розповіли, що замах на народного депутата Ігоря Мосійчука організував Генеральний штаб Збройних сил Росії. 25 жовтня торік біля телеканалу "Еспресо" вибухнув мопед. Загинув охоронець депутата Мосійчука та мешканець сусіднього будинку. Були поранені сам депутат, політолог Віталій Бала та жінка-перехожа. Правоохоронці наполягають, що Ігоря Мосійчука хотіли вбити, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні.

СБУ розкрила теракт неподалік каналу "Еспресо" в Києві

«Безпосередньо виконавці терористичного акту: Григорян. Проводив заходи щодо рекогностировки місцевості. Лисак. Відповідав за придбання знаряддя злочину, оснащення мопеда саморобним вибуховим пристроєм», - додає слідчий.

Фото двох виконавців СБУ виклала на сайті. Але з приміткою: втекли до Росії. Та є і третій. Михайло М’ятних. Киянин. Його затримали. Він у Київському СІЗО чекає суду. У СБУ запевняють: це в його гаражі готували мопед та вибухівку. Із гаража вилучили купу іншої зброї. Слідчі кажуть, що убити хотіли саме народного депутата. А заразом посіяти паніку в суспільстві. Однак, після поранення Мосійчук довго лікувався і тепер знову працює в парламенті. Політолог Віталій Бала знову відвідує ток-шоу на телебаченні. А от Надія Тарасенко, яка пізно ввечері просто поверталася додому, і досі не одужала. Осколок потрапив їй у голову.

«Операцію була дуже важка. Я дуже важко після неї відходила. Дуже довго. А друга операція була – пластину титанову мені ставили, бо череп пробила ця куля. Здоров’ям я не можу похвалитися. Голова болить кожного дня», - бідкається жінка.

Депутат Ігор Мосійчук має інформацію, що один із терористів ховається в Чечні, другий – в окупованому Криму.

«Я звертаюся до генерального прокурора України з вимогою направити документи до Росії з вимогою екстрадувати осіб, винних у цьому терористичному акті, українському правосуддю. У випадку, якщо це не відбудеться, то це дає підстави вважати Російську Федерацію країною-терористом», - заявив депутат.

СБУ запевняє, що зробить усе, щоб знайти двох інших терористів, а також ідентифікувати їхнього  московського куратора. Але слідчі не тішать себе ілюзіями, що Росія їх видасть.

Залиште свій коментар

Вибір редакції