РФ повідомила дані про "Буки" в рамках розслідування загибелі Boeing МН17 на Донбасі

Інформація "з великою часткою ймовірності" може лягти в основу офіційної реакції Москви на результати розслідування.

Росія нібито надала нідерландській комісії, яка розслідує катастрофу Boeing на сході України, технічну інформацію про ракети зенітного комплексу "Бук".

Про це пише "Новая газета".

У розпорядженні видання опинився текст, який "з великою часткою ймовірності" може лягти в основу офіційної реакції Москви на результати розслідування.

"На прохання голландських експертів були підготовлені і передані необхідні дані і роз'яснення, що стосуються технічних особливостей зенітного ракетного комплексу "Бук"", — йдеться в документі, який був складений на основі експертних висновків фахівців корпорації "Алмаз-Антей", виробника систем "Бук".

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабово Донецької області.

Жертвами падіння літака стали 298 чоловік, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі назвали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт по авіакатастрофі пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування про причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону "Бук", з якого збили літак MH-17. Ромейн зазначає, що рішення про перекидання ЗРК на Схід України має прийматися на більш високому рівні, ніж на 53-я бригада". У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ і Західного військового округу, ймовірно причетних до цього.

ВідеоПорошенко говорив про катастрофу рейсу MH-17 над Україною під час офіційного візиту до Малайзії

Залиште свій коментар

Наступна публікація