Україні потрібно щонайменше 21 тисяча миротворців ООН – ТСН.Тиждень

На річне утримання блакитних шоломів слід буде витратити щонайменше 1,2 мільярда доларів.

Доки дипломати лише вивчають можливість введення в Україну миротворців ООН, журналісти програми ТСН.Тиждень провели власну розвідку. Розпитали миротворців, поговорили з експертами, аби мати бодай приблизне уявлення, що воно таке - миротворча місія.

За приклад узяли близьку до нас Хорватію - її найчастіше згадують експерти у пошуках аналогій. В 1992-му після 15 невдалих спроб перемир'я із сербами туди зайшли 14 тисяч блакитних шоломів, щоб пильнувати 300-кілометровий, охоплений вогнем, хорватсько-сербський кордон. Забігаючи наперед зазначимо, що місію було виконано.

Лінія зіткнення на українському Сході тягнеться на 470 кілометрів. Отже, за хорватським сценарієм, сюди мала б прийти щонайменше 21 тисяча миротворців, зважаючи на протяжність кордону та активність бойовиків.

Озброєння, кажуть експерти, тут потрібне таке: стрілецька зброя - мінімум 15 тисяч одиниць, легка бронетехніка - до тисячі, і, можливо, артилерія - до 400 одиниць. Ну, і радіолокаційні системи для виявлення вогневих точок.

ВідеоПредставник України в ООН розповів про болюче місце Кремля

Якби ж Україна наполягала, що миротворці мають пильнувати і російсько-український кордон на Сході, як пропонує секретар РНБО Олександр Турчинов, то кількість блакитних шоломів мала б подвоїтися.

Вартість такої операції на рік, зважаючи на бюджети останніх миротворчих операцій, - 1,2 мільярда доларів зі спецрахунків ООН. У стільки може обійтися річне утримання такого можливого контингенту на лінії зіткнення. Якщо рахуємо і миротворче пильнування лінії кордону - удвічі більше. Сума досить серйозна. Лише на чверть менша від нашого оборонного бюджету, що виділяє Україна на 2015 рік - включно з армією і усім військовим тилом.

Ще раз зауважимо, це лише приблизні розвідки журналістів ТСН.Тиждень. Реальне рішення про кількісний і військово-технічний склад місії затверджує ООН, ураховуючи усі фактори та ризики.

Чому Київ раптово захотів ввести миротворців та як програла російська дипломатія, дізнайтеся на сайті ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: